پوست و مو و زیبایی - آرشیو 1399/1

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 353826
» بازديد ديروز : 21705
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 375616
» بازديد سال : 353825
» بازديد کل : 530302
» اعضا : 0
» مطالب : 9

خرید دستگاه لیزر دایود با بهترین قیمت


تاریخ انتشار پست : 1399/1/8 بازدید : 45928

خرید دستگاه لیزر دایود2020 2019 – قیمت دستگاه لیزر دایود2020 2019

 

لیزر موهای زائد بدن یکی از عمل‌های زیبایی بدن است که نیازی به عمل جراحی ندارد. این عمل سرپایی توسط دستگاه لیزر دایود این روز‌ها بین بانوان و حتی مرد‌ها نیز بسیار محبوب شده است. این محبوبیت چندان دور از انتظار نیست و به خرید دستگاه لیزر دایود منجر میشود، چون زندگی بدون نیاز به اصلاح یا واکس کردن مو‌های زائد می‌تواند باعث صرفه جویی در زمان شود.

 

در لیزر موهای زائد بدن از آخرین تکنولوژی‌های روز در این زمینه استفاده می‌شود که کاملا امن خواهد بود. این تکنولوژی می‌تواند بدون در نظر گرفتن جنس مو و یا رنگ پوست، مو‌های زائد بدن را نابود کند در حالی که کاربر شاهد هیچ نوع عارضه جانبی نخواهد بود. بیش از هزاران نفر در جهان از این شیوه استفاده می‌کنند در حالی که نتایج بسیار خوبی را مشاهده کردند.

روش عملکرد دستگاه لیزر دایود

رایج‌ترین نواحی بدن برای استفاده دستگاه لیزر دایود

 

به صورت کلی، تمام اجزای بدن که دارای مو با رنگ تیره باشد می‌تواند توسط لیزر تحت درمان قرار بگیرد. این درمان می‌تواند باعث رفع شدن مو‌های زائد در نواجی مختلف بدن باشد. بانوان برای لیزر کردن بیشتر نواحی صورت، زیر دست و پا را تحت درمان قرار می‌‌دهند. تمامی این نواحی اشاره شده، نقاطی از بدن هستند که وجود موی زائد در آن می‌تواند باعث خجالت زده شدن هر فردی شود.

 

مردان نیز بیشتر نواحی کمر، سینه و شانه را تحت درمان قرار می‌دهند. لیزر برای استفاده در در نواحی داخل گوش، داخل بینی و ابرو ها مناسب نیست. در صورت سعی می‌شود که لیزر به گونه‌ای استفاده شود که آسیبی به چشم وارد نشود.

 

برای خرید دستگاه لیزر دایود 2020 2019  و اطلاع از قیمت به انتهای صفحه مراجعه کنید.

رفع مو‌های زائد چیست؟

 

رفع مو‌های زائد با استفاده از دستگاه لیزر دایود، متودی از زیر مجموعه نور درمانی است. در این راهکار درمانی، برای جلوگیری از رشد مجدد مو از لیزر استفاده می‌شود. نور لیزر روی پوست تابیده خواهد شد تا فولیکول مو این نور را جذب کرده و در نهایت، این نور باعث می‌شود که فولیکول مو آسیب دیده و از رشد مجدد آن جلوگیری شود.

 

همه می‌دانند که رفع مو زائد با شیوه‌های سنتی مثل شیو یا واکس می‌تواند چه قدر زمان را تلف کند و همین دلیل اصلی استفاده از تکنولوژی لیزر برای بانوان و مردان است تا دیگر با این مشکل روبرو نباشند. موفق بودن شیوه لیزر موهای زائد در طول زمان و با دیدن نتایج واضح تر از گذشته است.

 

بدین ترتیب در طول این مدت درخواست برای انجام این عمل بسیار بیشتر از گذشته شده چون در طول مدت زمان بسیار کمتر کاربر می‌تواند از دردسر موهای زائد بدن رهایی پیدا کند. لیزر با استفاده از شیوه‌های پزشکی مدرن می‌تواند به راحتی مشکل بانوان و مردان را در این زمینه حل و فصل کند.

خرید دستگاه لیزر دایود ، بهترین قیمت فروش دستگاه لیزر Diode

 

خرید دستگاه لیزر دایود ، بهترین قیمت فروش دستگاه لیزر Diode

لیزر موهای زائد – مکانیزم، مقایسه، فواید و محدودیت با دستگاه لیزر دایود

 

اگر عمل‌های زیبایی و پلاستیک امروزی را در نظر نگیریم، عمل لیزر برای رفع موهای زائد بدن در چند سال گذشته با رشد و محبوبیت چشم‌گیری روبرو شده است. وقتی مردم نسبت به ظاهر خود توجه بیشتری به خرج می‌دهند ( به خصوص بانوان)، بیشتر به دنبال راهکار‌های دائمی برای حل مشکلات هستند.

 

واکس، اصلاح و … همه از شیوه‌های سنتی هستند که ماندگاری موقت دارند اما عمل لیزر می‌تواند ماندگاری بسیار بیشتری را به بیمار ارائه کند. این شیوه برای رفع مو‌های زائد نسبت به دیگر رقبا کمی مدرن تر است و متخصصین پوست در سرتاسر جهان ابعاد جدیدی از آن را توسعه می‌دهند. توسعه دادن لیزر باعث شده تا مدل‌های مختلفی از این درمان به وجود آید که یکی از جدید‌ترین راهکار ها لیزر دایود است.


رفع موهای زائد توسط دستگاه لیزردایود

 

رفع موهای زائد توسط دستگاه لیزر دایود

رفع مو‌های زائد با استفاده از دستگاه لیزر چیست؟

 

لیزر موهای زائد در واقع جز عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود. در این شیوه نور با استفاده از تقویت کننده به صورت متمرکز به پوست می‌تاباند. گرمای تولید شده از تابش نور باعث می‌شود که فولیکول‌های مو آسیب دیده و رشد مو‌های زائد متوقف شده یا کمتر شود. این عمل زیبایی می‌تواند با استفاده از انواع مختلف لیزر انجام شود که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و می‌توانند روی نوع خاصی از پوست یا مو تاثیرگذارتر باشند.

 

برای رسیدن به بهترین نتیجه معمولا عمل لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام می‌شود که در میان آنها معمولا فواصلی وجود دارد. برخی از افراد شاید بعد از انجام عمل با عوارض جانبی روبرو شوند. با انجام راهکار‌هایی برای نگه داری از پوست قبل از عمل می‌توان این عوارض جانبی کوتاه مدت را به کمترین حد ممکن رساند. در هر صورت این نوع عمل، عملی بسیار دقیق است که نیاز به نگهداری بسیار زیاد دارد اما نتایج می‌تواند بسیار خوب باشد.

نکاتی مهم در مورد لیزر موهای زائد

 

نکاتی مهم در مورد لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر دایود چیست؟ 

 

دستگاه لیزر دایود، لیزر را با طول موج حدود 800 نانومتری به سمت پوست می‌تاباند. این مقدار طول موج نسبت به لیزر‌های الکساندرایت یا Ruby بسیار بیشتر است. این مقدار طول موج باعث می‌شود که نور تابیده شده به عمق بیشتری از پوست نفوذ کند. به همین خاطر شانس بیشتری برای وارد کردن صدمه جدی به فولیکول مو برای جلوگیری از رشد مجدد وجود دارد. لیزر‌های دایود در واقع طیف وسیعی از لیزر‌ها را در زیر مجموعه خود ارائه می‌دهد به همین خاطر هر روز شاهد پیشرفت و تکامل در شیوه‌های درمانی تحت نظر لیزر دایود هستیم.

 

    کاهش ضخامت مو‌های زائد: بدن به صورت طبیعی دارای مو‌هایی بسیار نازکی است که از زمان تولد روی بدن مشاهده می‌شود. این نوع مو با توجه به نازک بودن معمولا در کانون توجه قرار نمی‌گیرند. لیزر می‌تواند مو‌های ضخیم زائد را به چنین ترکیبی تبدیل کند که دیگر در معرض توجه نباشند.

    نابودی کامل فولیکول: با انجام جلسات بیشتر می‌توانید باقی مانده فولیکول‌های مو را نیز به صورت دائم نابود کنید تا از رشد مجدد مو به صورت کامل جلوگیری شود.

 

لیزر دایود برای درمان روی دو مکانیزم تمرکز می‌کند تا موهای زائد را تا درصد زیادی نابود کند. قدم‌های قبل از انجام عمل وجود دارد که باید حتما انجام شوند. به عنوان مثال قبل از عمل باید موهای زائد شیو شوند. دلیل انجام این کار کاهش بو هنگام انجام عمل، جلوگیری از پوشش مو و عدم رسیدن نور به سطح پوست و رسیدن نور به عمیق ترین سطح فولیکول است. افرادی که دارای پوست با رنگ تیره هستند باید قبل از عمل از محصولات ضد نور آفتاب استفاده کنند.

 

 

 

برای اطلاع از شرایط فروش و قیمت دستگاه لیزر دایود 2019 با بخش فروش تماس بگیرید.

لیزر‌های استفاده شده در دستگاه لیزر دایود برای درمان موهای زائد

 

لیزر‌های نیمه هادی که به صورت بایلتی مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار بهتر از لیزر‌های الکساندرایت یا ND YAG عمل خواهند کرد. در واقع این لیزر‌ها بسیار کوچک‌تر هستند. لیزر‌های دیگر که در شیوه‌های مختلف درمانی استفاده می‌شند بسیار بزرگ‌تر از لیزر دایود هستند.  این تکنولوژی می‌تواند تغییرات بسیار زیادی در زمینه متود‌های مورد استفاده در رفع مو‌های زائد به وجود آورد.

مطالعات کلینیکی و جزئیات بیشتر از درمان لیزر دایود

 

مطالعات بسیار زیادی در مورد شیوه درمانی لیزر دایود برای رفع مو‌های زائد انجام شده. این مطالعات اطلاعات بسیار زیادی را توسط تحلیل‌گران ارائه کرده است. این اطلاعات به صورت خلاصه می‌تواند به شرح زیر باشد.

مطالعات Dierickx و Grossman et al.

 

در این مطالعات، 95 بیمار با رنگ پوست و نوع مو متفاوت مورد تحلیل قرار گرفتند. معمولا نوع پوست این افراد بین 2 تا 4 بوده. رده بندی نوع پوست Fitzpatrick در واقع نوع پوست را بر اساس رنگ و جنس تعیین می‌کند. همچنین باید توجه داشت که بسیاری از بیماران دارای رنگ موی مشکی یا قهوه‌ای بودند.

 

مشخصات:

 

    لیزر از آرایه دایود بسیار قوی استفاده می‌کند. پس دیگر نیازی به دستگاه جداگانه برای تمرکز دادن آرایه روی نقطه مد نظر نیست. این نکته در واقع مهم‌ترین تفاوت دایود نسبت به دیگر لیزر‌ها است.

    انرژی در یک نقطه 9×9 میلیمتر متمرکز می‌شود

    چون هر پالس با تاخیر 5 تا 20 میلی ثانیه به سمت پوست پرتاب می‌شود، سخت‌افزار موجود همراه با لنز خنک کننده Sapphire استفاده می‌شود تا از ایجاد آسیب حرارتی و سوختگی پیشگیری کند.

    این لنز نه تنها از سوختگی و ایجاد آسیب به پوست جلوگیری می‌کند بلکه اجازه می‌دهد که لیزر تا حد ممکن به فولیکول نزدیک شده و به آن دسترسی داشته باشد.

 

برای اطلاع از شرایط فروش و قیمت دستگاه لیزر دایود با بخش فروش تماس بگیرید.

مشاهدات:

 

    یکی از مهم‌ترین نکات در این مطالعه این بود که رشد مو در شش ماه ثابت شد. همچنین در تحقیقات انجام شده در بازه‌های زمانی شش، نه و دوازده ماه هیچ رشد مویی ثبت نشد.

    همچنین مشاهده شده که کلمه “دائمی” برای توقف شد مو تقریبا حقیقت دارد. کاهش بسیار زیادی در رشد مو مشاهده شده و چرخه رشد مجدد مو با تاخیری بسیار زیاد همراه شده است.

    قطر مو‌های زائد کاهش پیدا کرد و همچنین شاهد تغییر رنگ مو بودیم. باید گفت که در نهایت مو‌هایی که دوباره رشد کردند بسیار نازک‌تر و با رنگ روشن تر بودند.

    موهای ضخیم‌تر آثار آسیب دیدیگی را بعد از اتمام درمان نمایش می‌دهند.

    موهای بسیار نازکی که از بدو تولد روی بدن تمام انسان‌ها وجود دارند اصلا تحت تاثیر لیزر قرار نمی‌گیرند.

    پالس‌های سه گانه تخریب بیشتری روی فولیکول‌ها نسبت به پالس‌های تک گانه به وجود نیاوردند.

    منافذ تعریق و چربی تحت تاثیر لیزر قرار نگرفتند

 

مطالعات Adrian

 

این تحقیقا که توسط متخصص با همین نام انجام گرفته نشان می‌دهد که نتیجه درمانی لیزر مو‌های زائد بعد از دو تا سه جلسه درمانی  بالاتر از 60 درصد است. (عدم رشد مو تا شش ماه). بیمار‌هایی با رنگ پوست روشن و همچنین مو‌های با رنگ تاریک بهترین نتیجه را مشاهده خواهند کرد. افرادی با رنگ پوست 5 نیز می‌توانند به راحتی تحت درمان قرار بگیرند اگر شرایط درمانی کاملا درست باشد.

مطالعات Lou et al.

 

این تحقیق که در سال 2000 انجام شده بود نتایج بسیار قانع کننده‌ای را ارائه کرده است. این مطالعات نشان داد که در جلسه اول شاهد 22 تا 31 درصد کاهش رشد مو خواهیم بود. این مقدار بین عدد 65 تا 75 درصد در بین بازه زمانی سه تا بیست ماهه ثابت می شود.

مطالعات Baugh et al.

 

تحقیق این گروه با 35 بیمار با رنگ پوست بین گروه 1 تا 5 با رنگ مو مشکی یا قهوه‌ای انجام شده است. این بیماران درمان لیزر را با شرایط متفاوت انجام دادند. در نهایت شاهد نتایجی بسیار بهتر نسبت به شیو یا واکس بودیم.

مطالعات Campos et al.

 

این تحقیق نیز در سال 2000 روی 38 بیمار انجام شد که با لیزر 800 نانومتری در بازه 10-40 J/cm2 مورد درمان قرار گرفتند. درمان تا 59 درصد بسیار موفق بوده است. مطالعات بسیار بیشتری با جزئیات متفاوت در سال‌های بعد نیز انجام شده است که جزئیات در آنها کاملا متغییر است. ماننده اندازه دهانه تابش نور، طول موج و انواع مختلف پوست و مو.

 

برای خرید دستگاه لیزر دایود طب ماهان، دریافت اطلاعات و قیمت به انتهای صفحه مراجعه کنید.

نتایج به دست آمده از مطالعه انواع مختلف درمان مو‌های زائد توسط دستگاه لیزر دایود 2019

 

تقریبا اثبات شده که انجام جلسات بیشتر از درمان باعث می‌شود تا رشد مو نیز به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کند. همچنین متخصصان پوست با این تحقیق‌ها ثابت کردند که حتی در صورت رشد مجدد مو، شاهد موهای بسیار نازک‌تر با رنگ روشن‌تر خواهیم بود. همچنین مشخص شد که با استفاده از انرژی بالاتر، تخریب بیشتری در فولیکول ایجاد خواهد شد. البته این مورد باعث می‌شود تا ناراحتی بیشتری برای بیمار در حین درمان و بعد از آن به وجود آید.

 

 

تحقیقات برای مقایسه بین انواع مختلف درمان مو‌های زائد توسط لیزر دایود

 

بخش زیر انواع مختلف درمان موهای زائد توسط لیزر را با یکدیگر مقایسه می‌کند:

 

    مطالعات Handrick و Alster: بیست بیمار با نوع پوست یک تا چهار انتخاب شده و سه نوع درمان الکساندرایت، سه نوع درمان لیزر دایود روی آنها انجام شد. در شش ماه جلسات درمانی نتایج درمانی بین 54 تا 63 درصد متفاوت بودند. بیماران اشاره کردند که درد در هنگام عمل با لیزر دایود بیشتر بوده است.

    مطالعات Eremia et al.: کاهش رشد مو با استفاده از لیزر الکساندرایت سه میلی ثانیه حدود 85 درصد بوده است. این مقدار برای لیزر دایود بعد از چهار جلسه درمانی روی 15 بیمار چیزی حدود 84 درصد بوده است.

    مطالعات Chan et al.: این مطالعه روی 15 بیماری چینی با نوع پوست چهار تا پنج انجام شده است. البته تست فقط بعد از انجام یک جلسه درمانی منتشر شده است. مشخص شد که درد با لیزر Nd:YAG بیشتر از لیزر دایود بوده است. رشد مجدد مو نیز در بازه زمانی نه ماهه بسیار شبیه به یکدیگر بوده است.

    مطالعات Galadari: صد بیمار از بانوان با نوع پوست چهار تا شش انتخاب شده است. 32 نفر با استفاده از لیزر دایود، 33 نفر با لیزر الکساندرایت و 35 نفر نیز با Nd:YAG مورد درمان قرار گرفتند. بعد از دوازده ماه با انجام سه الی شش جلسه درمانی میزان کارای لیزر‌ها چیزی بین 35 تا 40 درصد ارزیابی شده است.

    مطالعات Rao et al.: این تحقیقات روی 20 خانم انجام گرفته است که نوع پوست آنها از نوع 2 بود. هر کدام از این افراد سه جلسه درمانی با هر سه نوع لیزر دایود، الکساندرایت و Nd:YAG را تجربه کردند. 17 نفر دارای مو‌هایی با رنگ تاریک و سه نفر با مو‌های قرمز یا روشن بودند. درمان طی بازه‌های زمانی شش الی هشت هفته انجام می‌شد. تقریبا تفاوت بسیار زیادی بین درمان به سه نوع مختلف لیزر مشاهده نشد اما نتایج روی مو‌های قرمز یا روشن بسیار ضعیف‌تر بود.

    مطالعات Toosi et al: این درمان روی 232 خانم به انجام رسیده است. همه آنها توسط لیزر دایود، الکساندرایت و IPL مورد درمان قرار گرفتند. در این تحقیق، لیزر دایود بسیار موفق‌تر از دو مدل دیگر عمل کرده است. همچنین عوارض جانبی با استفاده از لیزر دایود افزایش پیدا کرده بود. همچنین میزان کاهش مو‌های زائد در عمل لیزر دایود بسیار بیشتر بود.

 

نتایج به دست آمده از تحقیقات:

 

لیزر‌های دایود در کاهش رشد مو‌های زائد نسبت به لیزر‌های الکساندرایت و IPL بسیار بهتر عمل می‌کنند اما عوارض جانبی و درد بیشتری را به همراه دارند. پوست‌ها مدل چهار تا شش در همه شیوه‌های درمانی نتایج مشابهی را ارائه کردند.

فواید استفاده از درمان موهای زائد توسط دستگاه لیزر دایود

 

نکات زیر به عنوان فواید استفاده از لیزر‌ دایود برای درمان موهای زائد ذکر شده است:

 

    مطالعات انجام شده توسط Grossman و گروهش نشان می‌دهد که درمان با لیزر دایود کاهش رشد مو و همچنین تاخیر در آن را به همراه دارد. تقریبا کاهش رشد 100 درصدی بین همه بیماران مشاهده شده و تاخیر در رشد مو نیز بین 1 تا 3 ماه ذکر شده است.

    در حالی که درد و ناراحتی در درمان با لیزر دایود نسبت به الکساندرایت بیشتر است اما این مقدار نسبت به Nd:YAG کمتر گزارش دشه است.

    میزان کاهش مو‌های زائد نسبت به الکساندرایت بسیار بیشتر است و همچنین مو‌های درمان شده با لیزر دایود زمان بیشتری را برای رشد مجدد نیاز خواهند داشت.

 

محدودیت‌های استفاده از لیزر دایود:

 

موارد زیر به عنوان محدودیت‌های لیزر دایود یاد شده است:

 

    رنگدانه ملانین جذب کننده بسیار بهتری برای طول موج‌های کوتاه هستند. در درمان لیزر دایود طول موج بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین خاطر نور مانند شیوه‌هایی مثل الکساندرایت جذب نمی‌شد.

    قرمزی پوست و تورم آن از عوارض جانبی بسیار شایع در استفاده از لیزر دایود برای درمان مو‌های زائد بدن هستند.

 

برای اطلاع از شرایط فروش و قیمت دستگاه لیزر دایود با بخش فروش تماس بگیرید.

در چه مناطقی از بدن می‌توان از درمان لیزر موی بدن استفاده کرد و به چند جلسه درمانی نیاز است؟

 

از لیزر دایود می‌تواند برای رفع مو‌های زائد سینه، ناحیه پایینی بدن، گردن، چانه، پایین لبه و کمر استفاده کرد. همچنین در ناحیه زیر بقل نیز می‌تواند از این شیوه درمانی استفاده کرد. بسته به منطقه مورد نظر برای درمان، تعداد جلسات بر اساس تراکم مو می‌تواند بین سه تا شش جلسه متغیر باشد.

 

البته این جلسات در هر فرد نیز می‌تواند بسیار متفاوت باشد. زمان استراحت برای درمان روی مو‌های صورت بین چهار تا شش هفته و دیگر نقاط بدن هشت تا ده هفته است. این تفاوت به خاطر این است که مو‌های روی صورت سرعت رشد بیشتری دارند. همچنین مهم است که مو‌های زائد را در مرحله درستی از چرخه رشد مورد هدف لیزر قرار بگیرند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط سازمان جراحی پلاستیک و زیبایی کشور آمریکا در سال 2014، دستگاه لیزر مو اولین عمل زیبایی بدون نیاز به حراجی بوده است.

 

این نوع عمل برای رفع موهای زائد بدن هواداران بسیار زیادی دارد. معمولا بازه سنی افرادی که به این عمل زیبایی روی می‌آورند بین 20 تا 29 سال اعلام شده است و این عمل بیشتر از بوتاکس هوادار دارد. استفاده از لیزر در استرالیا نیز سرعت رشد بسیار زیادی دارد. اگر قصد گسترش کسب و کار خود را دارید دستگاه‌های لیزر می‌توانند انتخاب خیلی خوبی برای شما باشند.

 

در حال حاضر دستگاه‌های لیزر متفاوتی در بازار وجود دارند که چندین دهه تکنولوژی آنها در حال توسعه و گسترش است. دستگاه Pelo Diode Laser نیز یکی از دستگاه‌ها است.  این دستگاه با پیشروی خطی با استفاده از دستگاه داخلی خنک کننده سطح پوست در حین درمان درد را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

 

همچنین سرعت درمان با استفاده از این لیزر بسیار بالا خواهد بود. یکی از مدیران شرکت Solta Medical در مورد این دستگاه گفته:« ما بسیار مفتخر هستیم که پروفایل راه حل‌های مختلف در این نسل از تکنولوژی مدرن را گسترش می‌دهیم. ما اعتقاد داریم که دانش خطی در مورد اسکن مردن بسیار پیشرفت کرده است و ما از این پیشرفت در طراحی دستگاه‌های لیزر برای رفع موهای زائد استفاده کردیم

دستگاه Pelo Diode Laser

 

دستگاه  Diode Laser

 

دستگاه لیزر Pelo موقعیت‌های کلینیکی زیادی برای افرادی که دوست دارند موهای زائد را تحت درمان قرار دهند به وجود می‌آورد. به خصوص متخصصین پوست می‌توانند از این تکنولوژی بسیار مدرن برای درمان بیماران خود استفاده کنند و در حال حاضر نیز این دستگاه‌ها در سطح کشور آمریکا هواداران بسیار زیادی دارند. یکی از این متخصصین با نام Sabrina Fabi در مورد لیزر Pelo گفته:«من بسیار خوشحالم که از لیزر Pelo استفاده می‌کنم.

 

طول موجود 808 نانومتری اجازه می‌دهد تا رنگ های مختلفی از پوست مورد درمان قرار گیرد. همچنین دستگاه خنک سازی سطحی پوست اجازه می‌دهد تا درمان به خوبی و با کمترین درد ممکن ادامه پیدا کند. این دستگاه خنک سازی اجازه می‌دهد که سطح درد کاهش پیدا کرده و بیمار تجربه بسیار بهتری را داشته باشد.» این دست از دستگاه‌های لیزر در ابتدا در سال 2016 کار خود را در بازار‌های جهانی آغاز کرده است.

 

برای اطلاع از شرایط فروش و قیمت دستگاه لیزر دایود با بخش فروش تماس بگیرید.

درمان لیزر برای چه افرادی مناسب است؟

 

همانطور که در طول این مطلب مشخص شد، لیزر ملانین مو را مورد هدف قرار می‌دهد. کاندیدای مناسب برای این درمان باید دارای پوست روشن و مو‌های تیره رنگ باشد. مو‌های قرمز، بلوند و سفید نتیجه مناسبی را با این شیوه درمانی ارائه نمی‌کنند. تصویر زیر نشان می‌دهد که افرادی با رنگ پوست بین چهار تا شش کاندیدای مناسبی برای انجام لیزر نخواهند بود.

درمان لیزر برای چه افرادی مناسب است؟

 

درمان لیزر برای چه افرادی مناسب است؟

 

تقریبا مشخص شده که انجام لیزر دایود برای افرادی دارای رنگ پوست از نوع یک تا چهار بسیار مناسب است. همیشه باید در هنگام استفاده از لیزر، از سخت‌افزار خنک کننده مناسب استفاده کرد. در حالت کلی باید گفت که لیزر دایود استفاده‌ای بسیار راحت دارد. پیشنهاد می‌شود قبل از انجام هر گونه عمل لیزر با متخصص پوست مشاوره کنید تا بتوانید به بهترین نتیجه دسترسی پیدا کنید.

آیا افرادی با موهای قرمز می‌توانند از عمل لیزر برای رفع موهای زائد 2019 استفاده کنند؟

 

بسیاری از افرادی که دارای موهای قرمز هستند، از ضخیم بودن گله‌مند هستند و در نهایت برای رفع موهای زائد بدن خود به استفاده از لیزر روی می‌آورند. تعداد زیادی از افرادی که قصد انجام این عمل را دارند معمولا تحقیقات گسترده‌ای را انجام می‌دهند و سعی می‌کنند تا به متخصص‌های با تجربه برای درمان مراجعه کنند. در بسیاری از موارد متخصصین با مواجه با موهای قرمز از شما عذرخواهی کرده و می‌گویند که نمی‌توانند این رنگ مو را تحت درمان قرار دهند.

 

دکتر Margaret Boyse در این مورد می‌گوید:« بله این درست است. لیزر و منابع نوری بهترین نتیجه را روی ترکیب پوست روشن و موهای تیره ارائه می‌کنند چون نور تولید شده توسط دستگاه لیزر توسط رنگدانه تیره در مو جذب می‌شود. بسیاری از افرادی که رنگ موی آنها به صورت طبیعی قرمز است دارای رنگی روشن هستند. به همین خاطر رنگدانه‌های کمتری برای جذب نور وجود دارد. به همین خاطر پیاده سازی درمان لیزر روی این نوع مو خیلی دشوار خواهد بود. در ادامه دکتر Margaret Boyse دوازده مورد برای مراجعه به درمانگاه مخصوص به لیزر لیست کرده است:

 

    به خاطر اینکه افرادی با مو قرمز دارای رنگدانه کمتری هستند، انرژی کمتری را جذب می‌کنند و در نهایت صدمه کمتری به ملانین وارد می‌شود. موهای قرمز طبیعی برای درمان به تعداد جلسات بسیار بیشتری نسبت به افراد با موهای تیره رنگ نیاز خواهند داشت.

    اگر موهای طبیعی و قرمز رنگ دارای فام تیره باشند یا ضخامت آنها زیاد باشد عمل لیزر می‌تواند به درستی کار خود را انجام دهد.

    به یاد داشته باشید که افرادی با موهای قرمز باید انتظار انجام دادن حداقل هشت جلسه درمانی پشت سر هم را داشته باشند.

    این عمل ممکن است با تبلیغاتی سطحی به شما پیشنهاد شود. چیزی باید به آن توجه داشت این است که افراد دارای موهای قرمز باید حتما قبل از انجام عمل لیزر با متخصص پوست و مو مشاوره کنند. این عمل برای این افراد باید حتما زیر نظر متخصص انجام شود.

    در حالت کلی، افرادی دارای موهای قرمز حداقل به پنج جلسه بیشتر از حالت عادی برای رفع موهای زائد به صورت دائمی نیاز خواهند شد.

    موهایی با رنگ تیره بهترین پاسخ را به عمل لیزر می‌دهند.

    درصد رفع شدن موهای زائد بدن در هر جلسه به نقطه‌ای از بدن بستگی دارد که عمل روی آن انجام می‌شود. نقاطی از بدن که دارای پوست‌های نازک‌تر هستند معمولا پاسخ بهتری به لیزر می‌دهند.

    موهایی با رنگ روشن معمولا پاسخگویی مناسبی به عمل لیزر ندارند اما می‌توان از داروهایی برای افزایش عملکرد برای رفع موهای زائد استفاده کرد.

    نزدیک به ده تا بیست و پنج درصد از کاهش موهای زائد در هر جلسه مشاهده خواهد شد.

    جلسات درمانی باید بین هر چهار تا هشت جلسه تکرار شوند.

    موهایی که بعد از درمان رشد می‌کنند معمولا نازک‌تر خواهند بود و دارای رنگ روشن‌تر هستند.

    بیمار معمولا باید قبل و بعد از درمان از حضور در نور خورشید خودداری کند. اگر حضور در محیط با نور خورشید برای شما الزامی است بهتر است که از کرم‌های ضد آفتاب با قدرت بالا استفاده کنید.

 

در نهایت باید گفت که انجام عمل لیزر برای رفع موهای زائد برای افرادی با موهایی با رنگ قرمز امکان پذیر است اما باید توجه داشت که این عمل نسبت به افرادی با رنگ پوست روشن و موهای تیره به تعهد بسیار بیشتری نیاز دارد. همانگونه که توضیح داده شد برای رسیدن به بهترین نتیجه باید جلسات درمانی بیشتری انجام داد و از پوست به خوبی نگه‌داری کرد. همچنین باید مطمئن باشید که پزشک شما از تجربه مناسب برای درمان برخوردار است.

 

برای خرید دستگاه لیزر دایود 2019  و اطلاع از قیمت بر روی لینک کلیک کنید

استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد در زمان بارداری

 

تغییرات هورمونی در زمان بارداری باعث می‌شوند که موهای زائد در نقاط مختلف بدن با رشد زیادی روبرو شوند. در حالی که راهکارهای زیادی برای رفع موهای زائد وجود دارد اما برخی به دنبال شیوه‌های دائمی‌تر هستند. استفاده از دستگاه لیزر در حال حاضر از محوبیت زیادی برخودار است اما باید پرسید که آیا این عمل برای جنین مشکلی به وجود نمی‌آورد؟

 

در واقع باید گفت که تا به امروز آزمایشی در مورد لیزر روی بانوان باردار انجام نشده اما در سمت مقابل دانشمندان این آزمایش را روی موش‌ها انجام دادند. به خاطر نبود آزمایش انسانی به خاطر خطر‌ها و آثار مخرب احتملی، بسیاری از متخصصین پیشنهاد می‌کنند که انجام عمل با استفاده از دستگاه لیزر به بعد از گذراندن دوره بارداری موکول شود. برخی از کلینیک‌ها لیزر را برای بانوان باردار انجام می‌دهند اما از انجام آن در نواحی سینه و شکم خودداری می‌کنند. بر اساس صحبت متخصصین، انجام عمل لیزر به خاطر عدم وجود شواهد مورد نیاز روی بانوان باردار انجام نمی‌شود و این امر صرفا به خاطر حفظ سلامتی مادر و البته جنین در حال رشد است.

 

دستگاه لیزر با استفاده از تابش‌های غیر یونی، حرارتی بسیار زیاد را تولید می‌کند که در نهایت فولیکول مو را تحت تاثیر قرار داده و از رشد مجدد آن جلوگیری می‌کند. در حالی که این شیوه، جهش سلولی به وجود نمی‌آورد اما حرارت به وجود آمده شاید روی جنین تاثیر گذار بشد. البته متخصصین به خاطر نبود تحقیقات کافی، اطلاعاتی در مورد تاثیر احتمالی آن روی کودک به دنیا نیامده، در دست ندارند. در ادامه نیز باید گفت که بسیاری از دکترها برای رفع درد به وجود آمده در هنگام استفاده از دستگاه لیزر از کرم های بی حس کننده استفاده می‌کنند. استفاده از این نوع کرم‌ها در هنگام بارداری به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود چون پوست شما می‌تواند هر چیزی را که روی آن اعمال می‌شود را جذب بدن کند. نکته بعدی نیز این است که سطح پوست در هنگام بارداری بسیار حساس است. استفاده از درمان لیزر می‌تواند باعث درد زیاد، قرمزی و یا حساسیت شود که در ادامه مشکلات بیشتری را به وجود می‌آورد. باید به این نیز توجه داشت که استفاده از لیزر برای درمان موهای زائد بسته به چرخه رشد مو، نیاز به جلسات درمانی مختلف دارد. به خاطر ایجاد تغییرات هورمونی در دوران باراری، شاید چرخه رشد مو کوتاه شود و به همین خاطر بانوان باردار شاهد رشد سریع موهای زائد خواهند بود و همچنین باید گفت که این تغییرات در هورمون باعث ایجاد تغییرات در ملانین می‌شود. به همین خاطر درمان کمی دردناک‌تر خواهد بود و تاثیرگذاری آن نیز کاهش پیدا می‌کند. نکته نهایی که در بانوان باردار باید به آن توجه کرد طول درمان است. درمان لیزر به چیزی حدود دوازده ماه زمان نیاز دارد و به همین خاطر باید حتی در ماه های پایانی بارداری نیز عمل لیزر را انجام دهید.

 

پوست و دیگر نقاط بدن می‌توانند در دوران پایانی بارداری بسیار حساس باشند. این نکات می‌توانند انجام عمل لیزر را بسیار ناراحت کننده جلوه دهند و همچنین نشستن یا دراز کشیدن برای انجام درمان در مراحل پایانی بارداری می‌تواند بسیار دشوار باشد. در انتها باید گفت که پیشنهاد تمام پزشک‌ها این است که درمان لیزر را به بعد از پایان دوران بارداری موکول کنید. حتی اگر در میانه درمان از طریق لیزر، بارداری رخ داد بهتر است که بقیه جلسات درمانی به بعد از اتمام این دوران انتقال پیدا کنند.

نمایشگر ویدیو

00:00

03:01

راهکارهایی برای بهبود نتیجه رفع موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر

 

اگر از شیوه‌های سنتی رفع موهای زائد مثل شیو یا واکس خسته شدید استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد بهترین انتخاب خواهد بود. در واقع این راهکار یکی از معدود شیوه‌های کاهش دائمی رشد موهای زائد تنها در چند جلسه درمانی است. در کنار آن لیزر شیوه‌ای غیر تهاجمی و سریع است که سطح پوست را بسیار نرم می‌کند.

 

همانطور که اطلاع دارید لیزر با استفاده از پرتو نور و تابش آن به سطح پوست با به وجود آوردن حرارت فولیکول مو را هدف قرار داده و ملانین درون آن را نابود می‌کند. رنگدانه‌های فولیکول، نور لیزر را جذب کرده و آسیب دیدن فولیکول باعث می‌شود که فرآیند رشد مو با کندی روبرو شود. به خاطر اینکه لیزر ملانین را تحت تاثیر قرار می‌دهد، موهای ضخیم و تیره رنگ با پوست رنگ روشن بهترین کاندیدا برای این شیوه درمانی خواهد بود. البته این مورد باعث نمی‌شود که افرادی با موهای تیره و پوست تیره نتوانند از لیزر استفاده کنند بلکه برای درمان موهای زائد این افراد باید از لیزر مخصوص Nd:YAG استفاده کرد. این نوع لیزر دارای طول موج بیشتری است که رنگدانه رو به صورت انتخابی هدف قرار خواهد داد و در نهایت می‌تواند به فولیکول با دقت بیشتری نفوذ کند و آسیبی به پوست وارد نکند. در بخش راحت بودن باید گفت که رقبای دستگاه لیزر مثل الکترولیسیس حرفی برای گفتن ندارند. لیزر درد بسیار کمی را به بیمار القا کرده، امن‌تر بوده و فرآیند درمانی آن نیز بسیار سریع‌تر است. به عنوان مثال در عمل الکترولیسیس، سوزن‌های استریل بسیار کوچکی وارد فولیکول مو شده و با استفاده از جریان الکتریسیته بسیار کمی آن را نابود می‌کند. به خاطر اینکه الکترولیسیس در هر زمان روی یک مو تمرکز می‌کند بسیار دردناک است و همچنین جلسه درمانی می‌تواند بسیار طولانی شود. به همین خاطر بهتر است که از این شیوه برای نقاط کوچک از بدن مورد استفاده قرار گیرد.

 

استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد تقریبا برای همه افراد مناسب است. این شیوه درمانی تقریبا روی هر نوع ترکیب رنگ پوست و مو پاسخگو خواهد بود. البته در این قسمت استثنا نیز وجود دارد و آن نیز موهای قرمز و خاکستری است. تکنولوژی لیزر در حال حاضر نمی‌تواند فرق رنگ موهای ذکر شده را با بافت پوست تشخیص دهد. البته راهکارهایی مثل رنگ کردن موهای زائد قبل از انجام جلسه درمانی نیز می‌تواند کمک زیادی به فرآیند درمانی بکند. برای افرادی با رنگ مو و پوست تیره، همانطور که گفته شد لیزر Nd:YAG می‌تواند بسیار مناسب باشد. البته باید اشاره کرد که افرادی با رنگ پوست بسیار تیره برای انجام عمل لیزر با ریسک‌های بیشتری روبرو خواهند شد.

 

جلسه درمانی لیزر برای هر فرد متفاوت خواهد بود. طول جلسه درمانی بسته به سطح مقطع قسمتی که قرار است تحت درمان دستگاه لیزر قرار گیرد متفاوت خواهد بود. این مقدار می‌تواند بین چند دقیقه تا چند ساعت متغییر باشد. بدون در نظر گرفتن نیاز‌های شما، جلسه درمانی باید با دقت مناسبی انجام شود. قبل از شروع درمان برای محافظت از چشم‌ها به شما عینک داده خواهد شد و در صورت نیاز از بی حس کننده نیز استفاده می‌شود. وقتی درمان شروع می‌شود حس درد کمی به شما القا می‌شود که نشان می‌دهد درمان آغاز شده. البته ناراحت نباشید این درد چندان زیاد نخواهد بود و می‌تواند به راحتی آن را تحمل کنید. وقتی درمان تمام شد، به صورت موقت شاهد قرمزی و تورم پوست خواهید بود. بسیاری از افراد بعد از درمان به راحتی می‌توانند فعالیت‌ای روزمره خود را دنبال کرده و نیازی به استراحت نیست. البته باید دقت داشته باشید که نباید تا مدتی در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد و تا چند هفته بعد نیز باید از کرم ضد آفتاب خوب استفاده کنید.

 

اگر دوست دارید تا شاهد بهبود نتیجه بعد از انجام عمل لیزر باشید می‌توانید از راهکار‌های زیر استفاده کنید:

 

    تا شش هفته قبل از انجام عمل لیزر نباید موهای زائد را از ریشه جدا کنید. بدین ترتیب نباید از شیوه‌هایی مثل واکس استفاده کنید تا مطمئن باشید لیزر بتواند به فولیکول در فاز رشد نفوذ کند.

    نباید در حین عمل در ناحیه مد نظر از لوازم آرایشی استفاده کنید. این مورد برای عطر و لوسیون‌ها نیز صدق می‌کند.

    تا 24 ساعت قبل از عمل از مصرف خوراکی، نوشیدنی و داروهای دارای کافئین خودداری کنید. در حالکه این مورد اجباری نیست اما باعث کاهش حس ناراحتی می‌شود.

    در روز عمل لیزر موهای زائد را شیو کنید. با شیو کردن موهای زائد دکتر می‌تواند راحت تر از دستگاه لیزر برای پیدا کردن فولیکول استفاده کند. همچنین جلسه درمانی شما تاثیر بیشتری خواهد داشت.

    اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید قبل از جلسه درمانی آن را با دکتر مطرح کنید.

    از مصرف داروهای پاک کننده سطح پوست خودداری کنید.

    منطقه درمان شده را نخارانید.

    بعد از درمان تا چند روز از حمام آب داغ، سونا و جکوزی دوری کنید.

    اگر بعد از درمان با درد یا تورم روبرو شدید می‌توانید از کیسه آب یخ استفاده کنید. همچنین در روز ابتدایی می‌توانید از آلوئه ورا استفاده کنید.

    بعد از هفته اول درمان لیزر، می‌توانید سطح پوست را پاکسازی کنید. دلیل این امر این است که بعد از یک هفته شاید شاهد رشد مجدد کمی موهای زائد باشید. این مورد کاملا عادی است و شاید فقط مربوط به ریختن موهای زائد باشد. از دستمال نم دار برای این کار استفاده کنید که سطح این پارچه چندان زبر نباشد.

 

برای اطلاع از شرایط فروش و قیمت دستگاه لیزر دایود با بخش فروش تماس بگیرید.

آیا دستگاه لیزر می‌تواند باعث تحریک رشد موهای زائد شود؟

 

آیا دستگاه لیزر می‌تواند باعث تحریک رشد موهای زائد شود؟

آیا دستگاه لیزردایود الکس می‌تواند باعث تحریک رشد موهای زائد شود؟

 

تحریک پارادوکسی رشد موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر یک پدیده بسیار واقعی است. در این پدیده وقتی روی پوست بیمار از دستگاه لیزر استفاده می‌شود، به جای کاهش رشد شاهد افزایش رشد به شکل زیادی خواهیم بود اما واقعا این رخداد چگونه به وجود می‌آید؟ میزان ریسک در این زمینه چه قدر است چه میزانی امکان دارد که این اتفاق برای افرادی مختلف رخ دهد؟

 

بله یکی از ریسک‌ها و مخاطرات استفاده از دستگاه لیزر تحریک رشد موهای زائد است. در حالی که امروزه دلیل حقیقی به وجود آمدن این عارضه جانبی به درستی مشخص نشده است اما رخ دادن آن در برخی از موارد باعث شده تا این مشکل نیز به عنوان یکی از عوارض جانبی نادر دستگاه لیزر شناسایی شود. نام علمی این عارضه جانبی Hypertrichosis است.

تحریک برای رشد موهای زائد چه مقدار از بیماران را درگیر می‌کند؟

 

در این زمینه مطالعات مختلفی انجام شده است. مطالعه اول نمایانگر این است که کمتر از یک درصد از افرادی که برای درمان موهای زائد خود از دستگاه لیزر استفاده می‌کنند با این عارضه جانبی روبرو خواهند شد. در این مطالعه از داده 489 بیمار استفاده شده است. در این جامعه آماری تنها سه نفر با عارضه جانبی مذکور روبرو شدند و به همین مقصود می‌توان گفت که در این بین تنها کمتر از یک درصد از بیماران با این عارضه مواجه شدند. مطالعه دوم نشان می‌دهد که تقریبا 10.5 درصد از بیماران با این مشکل مواجه شدند. در این مطالعه همانگونه که می‌بینید آمار به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. در این کلینیک 543 بیمار تحت درمان لیزر قرار گرفتند و در حالی که بیش از 80 درصد از بیماران شاهد کاهش رشد قابل توجه موهای زائد بودند اما 10.5 درصد از بیماران رشد بیش از حد موهای زائد را گزارش کرده بودند. در واقع این نیز یکی دیگر از مشکلات مطالعه علمی است، هیچگاه نمی‌توان به آماری حقیقی دست پیدا کرد و همیشه اعداد در هر مطالعه می‌تواند متفاوت باشد. دلیل این تفاوت نیز فاکتور‌های بسیار متفاوتی است که در هر مطالعه وجود دارد. البته در هر صورت می‌توان گفت که پدیده رشد زیاد موهای زائد بعد از انجام عمل لیزر همچنان عارضه جانبی بسیار نادری است و درصد بسیار زیادی از بیماران با آن مواجه نخواهند شد.

 

بررسی رشد بیش از حد موهای زائد روی سه بیمار خاص

 

در مطالعه اول، از میان 489 بیمار سه نفر رشد بیش از حد موهای زائد را گزارش کرده بودند. برای هر سه نفر پروفایل خاصی درست شده است که در ادامه به آن می‌پردازیم. فرد اول مردی جوان و 21 ساله بود. این فرد اصالتی چینی داشت و موهای زائد نیز رنگی تیره داشتند. این فرد بعد از روز یازدهم درمان رشد بیش از حد موهای زائد را گزارش کرده است. در مورد دوم با خانمی با 39 سال سن مواجه شدیم. این خانم اصالتی مدیترانه‌ای داشت و موهای زائد نیز تیره گزارش شدند. این خانم در ابتدا نتیجه مثبتی را برای درمان گزارش کرد اما بعد از گذشت مدتی رشد موهای زائد بسیار زیاد شدند. مدت مد نظر در این گزارش ثبت نشده بود. نفر سوم مردی 30 ساله بود. این مرد دارای پوستی سفید و موهایی با رنگ تیره بود و ناحیه کمر و دستان را تحت درمان قرار داده بود. در ابتدا لیزر نتیجه بسیار خوبی را به همراه داشته اما بعد از اتمام جلسه ششم، رشد بیش از حد موهای زائد آغاز شدند.

رشد بیش از حد موهای زائد ممکن است برای چه افرادی رخ دهد؟

 

در مورد این سوال باید گفت که حقیقتا پاسخی وجود ندارد. گرچه برخی از تحقیقات علمی نشان دادند پوست‌هایی با رنگ چهار از جدول Fitzpatricks بیشترین شانس را برای به وجود آمدن این عارضه را دارند. هر سه فرد اشاره شده در قسمت قبلی دارای این رنگ پوست و موهایی با رنگ تیره بودند. باید گفت که درصد به وجود آمدن این عارضه به حدی کم است که نتایج مد نظر برای رسیدن به جمع بندی نهایی و قابل استناد کافی نیست.

تئوری علمی برای به وجود آمدن این عارضه جانبی چیست؟

 

همانگونه که ذکر شد دلیل علمی واضحی برای این عارضه در حال حاضر وجود ندارد اما تئوری‌هایی نیز برای آن منتشر شده است. بر اساس یکی از تئوری‌ها، موهایی بسیار کوچک و با رنگ روشن که از کودکی روی قسمت‌های مختلف بدن وجود دارند می‌توانند با توجه به قرار گرفتن در مقابل نور لیزر واکنش نشان داده و باعث رشد بیش از حد موهای زائد شوند. این مشکل باعث می‌شود که موهای زائد رشد بسیار بیشتری داشته، رنگ آنها تیره شده و ضخامت نیز افزایش پیدا کند. این در حالی است که موهای ذکر شده به حدی روشن و البته نازک هستند که بدون دقت قابل مشاهده نیستند.

حقایقی که مردان باید قبل از استفاده از دستگاه لیزر با آنها آشنا باشند.

 

این روز‌ها استفاده از دستگاه لیزر برای رفع وهای زائد به شیوه‌ای بسیار مطمئن تبدیل شده است که محبوبیت آن روز به روز افزایش پیدا می‌کند. حالا این عمل زیبایی صرفا مخصوص بانوان نیست و مردان زیادی نیز برای حفظ ظاهر زیبای بدن خود از آن استفاده می‌کنند. مردان می‌توانند تقریبا در هر جای بدن خود از عمل لیزر استفاده کنند که شامل صورت، سینه، کمر، پاها، شکم و … می‌شود. اگر شما نیز جز مردانی هستید که این عمل را مد نظر قرار داده‌اید بهتر است که که با حقایقی در این مورد آشنا شوید.

عمل با استفاده از دستگاه لیزر درد کمتری نسبت به واکس دارد

 

عمل با استفاده از دستگاه لیزر درد کمتری نسبت به واکس دارد

دستگاه لیزر مو به بوی بدن کمک می‌کند

 

نه تنها دستگاه لیزر می‌تواند باعث کمک به بوی بدن شود بلکه خارش را نیز کاهش می‌دهد. موهای زائد بدن، بو را به خود جذب می‌کنند که باعث می‌شود در نهایت بوی نامطبوع به وجود آید. البته وقتی موهای زائد از بدن حذف شود این بو بد همراه با آن نابود می‌شود. موهای اضافه می‌توانند باعث خارش و حساسیت شود اما وقتی این موها با استفاده از دستگاه لیزر نابود شود دیگر شاهد این مشکلات نخواهید بود.

عمل با استفاده از دستگاه لیزر مو درد کمتری نسبت به واکس دارد

 

عمل با استفاده از دستگاه لیزر مو درد کمتری نسبت به واکس دارد

عمل با استفاده از دستگاه لیزر مو درد کمتری نسبت به واکس دارد

 

اگر جز مردانی هستید که از واکس برای رفع موهای زائد استفاده می‌کنید، دستگاه لیزر می‌تواند دوست جدید شما باشد. واکس به هیچ عنوان حس خوبی را به شما منتقل نمی کند و باید با این حقیقت روبرو شوید. بسیاری از افرادی که از درمان لیزر استفاده کردند، اذعان می‌کنند که درمان لیزر درد بسیار کمتری نسبت به واکس دارد. همچنین درمان لیزر زمان بسیار کمتری را به خود اختصاص می‌دهد و درد آن نیز حتی با کرم‌های بی حس کاهش پیدا می‌کند.

قبل از درمان لیزر پوست خود را برنزه نکنید

 

قبل از درمان لیزر پوست خود را برنزه نکنید

قبل از درمان لیزر پوست خود را برنزه نکنید

 

دلیل اصلی این مورد این است که قرار گرفتن در مقابل نور خورشید یا حتی تخت‌های برنزه‌سازی پوست باعث افزایش ملانین در رنگدانه می‌شود. این افزایش باعث می‌شود که انرژی بیشتری به مو جذب شود. در نهایت این امر باعث می‌شود تا پوست واکنش مناسبی به درمان لیزر نشان نداده و شاهد عوارض جانبی مثل سوختگی یا اسکار باشیم. حداقل دو هفته قبل از درمان لیزر پوست نباید برنزه شود و این مورد حتی دو هفته بعد از درمان نیز باید رعایت شود.

باید شب قبل از درمان لیزر، موهای زائد خود را شیو کنید

 

باید شب قبل از درمان لیزر، موهای زائد خود را شیو کنید

باید شب قبل از درمان لیزر، موهای زائد خود را شیو کنید

 

باید شب قبل از درمان لیزر، موهای زائد خود را شیو کنید. این مورد باعث می‌شود که نور و انرژی لیزر به راحتی به فولیکول مو نفوذ کند. اگر فراموش کنید که عمل شیو را انجام دهید، متخصص از شما می‌خواهد تا عمل خود را به زمانی دیگر موکول کرده یا با هزینه بیشتر خود او شیو را انجام می‌دهد. پس بهتر است که اینکار را خودتان در خانه انجام دهید.

تقریبا در همه نقاط بدن می‌توانید از  دستگاه لیزر دایود استفاده کنید (تقریبا)

 

تقریبا در همه نقاط بدن می‌توانید از  دستگاه لیزر دایود استفاده کنید (تقریبا)

تقریبا در همه نقاط بدن می‌توانید از  دستگاه لیزر دایود استفاده کنید (تقریبا)

 

انگشت‌ها، کمر، گردن و… مردان می‌توانند تقریبا در همه جای بدن از دستگاه لیزر دایود استفاده کنند. البته مردان بیشتر در ناحیه سینه و کمر از لیزر استفاده می‌کنند. وقتی مردان می‌خواهند از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده کنند تقریبا همه چیز به انتخاب آنها بستگی دارند.

لیزر موهای زائد  دایود برای ورزشکاران بسیار مناسب است

 

لیزر موهای زائد  دایود برای ورزشکاران بسیار مناسب است

لیزر موهای زائد  دایود برای ورزشکاران بسیار مناسب است

 

بعد از تمام ساعاتی که شما در باشگاه برای بهبود بدن خود صرف کردید تا ظاهری خوب داشته باشید، قدم بعدی نابود کردن موهای زائد با استفاده از لیزر است تا ظاهر بدن شما شکیل‌تر از قبل شود. این مورد شاید بیشترین متقاضی را در میان مردانی داشته باشد که قصد دارند از لیزر استفاده کنند.

 

 

نکاتی که بانوان باید در مورد استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد دایود بدانند

 

نکاتی که بانوان باید در مورد استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد دایود بدانند

نکاتی که بانوان باید در مورد استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد بدانند

 

به صورت عمومی، بانوان دوست دارند تا پوست آنها در همه نقاط بدن عاری از موهای زائد باشد. پیشرفت در تکنولوژی و طراحی دستگاه‌های لیزر حالا اجازه می‌دهد که بانوان با هر ترکیبی از رنگ پوست و مو بتوانند از این شیوه برای کاهش دائمی رشد موهای زائد استفاده کنند. در ادامه به نکاتی که بانوان باید استفاده از دستگاه لیزر توجه داشته باشند اشاره خواهیم کرد.

قبل از درمان حتما در مورد دستگاه لیزر تحقیق کنید

 

همیشه توجه داشته باشید که درمان لیزر حتما باید توسط یک فرد متخصص و با تجربه انجام شود. درمان پوست‌هایی با رنگ تیره با استفاده از لیزر می‌تواند خطرناک باشد به خصوص وقتی از دستگاه‌های کمی قدیمی‌تر استفاده شود. بهتر است که همیشه در مورد درمان‌ها تحقیق انجام شود و لیزر نیز از این قاعده مستثنی نیست.  لیزر بهترین نتیجه را روی پوست‌هایی با رنگ روشن و موهای رنگ تیره خواهد داشت اما با پیشرفت در تکنولوژی پوست‌هایی با رنگ تیره می‌توانند با استفاده از لیزر Nd:YAG درمان شوند. این لیزر‌ها برای درمان از چند طول موج استفاده می‌کنند و نتایج خوبی را نیز ارائه خواهند کرد.

باید بعد از چند جلسه درمانی نتیجه مناسبی را مشاهده کنید

 

هر فردی که از درمان لیزر استفاده می‌کند باید بعد از دو الی سه جلسه درمانی نتایج مناسب را مشاهده کند و رشد موهای زائد کم شده باشد. برخی از افراد حتی بعد از جلسه دوم درمان نیز نتایج بسیار خوبی را ملاحظه خواهند کرد. متخصصان در این زمینه انتظار دارند که با هر جلسه درمانی حداقل شاهد کاهش ده درصدی رشد موهای زائد باشید. البته این مقدار برای هر فرد متفاوت است.

دستگاه لیزر دایود می‌تواند باعث درمان رشد موهای زیر پوستی شود

 

دستگاه لیزر دایود می‌تواند باعث درمان رشد موهای زیر پوستی شود

دستگاه لیزر دایود می‌تواند باعث درمان رشد موهای زیر پوستی شود

 

عمل موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر می‌تواند شانس رشد موهای زیر پوستی را با کاهش چشم‌گیری مواجه کند. موهای رشد کرده زیر پوست می‌تواند باعث عوارض جانبی مثل عفونت شود که لیزر کمک زیادی برای کاهش آن انجام می‌دهد. فرقی ندارد که این عمل روی مردان یا بانوان انجام می‌شود، لیزر می‌تواند درمانی مناسب برای موهای زیر پوستی باشد.

از برنزه کردن پوست خودداری کنید

 

اگر پوست خود را برنزه کرده باشید، امکان به وجود آمدن سوختگی در هنگام استفاده از لیزر افزایش پیدا می‌کند. این مورد برای اسپری برنزه کردن پوست نیز صدق می‌کند. متخصصان عقیده دارند که تا چند هفته قبل از درمان لیزر باید از برنزه کردن خودداری کنید تا پوست شما به رنگ طبیعی و روشن‌ترین حالت ممکن نزدیک شود.

دستگاه‌های لیزر خانگی تاثیرگذاری زیادی ندارند.

 

در چند سال گذشته شاهد ارائه دستگاه‌های لیزر خانگی بودیم. این دستگاه‌ها می‌توانند عمل مد نظر را به خوبی انجام دهند اما تاثیرگذاری آنها همانند دستگاه‌هایی نیست که در کلینیک استفاده می‌شوند. دستگاه‌ لیزر خانگی می‌تواند رشد موهای زائد را تا 50 درصد کاهش دهد اما موهای زائد صرفا بعد از شش ماه دوباره رشد خواهند کرد. استفاده از این دستگاه‌های خانگی نیز ریسک‌های مربوط به خود را دارند و امکان به وجود آمدن عوارض جانبی مثل سوختگی یا اسکار در آنها زیاد است.

چرا به هشت تا دوازده جلسه درمانی نیاز است؟

 

موهای بدن همیشه در سه فاز مختلف قرار دارند. یکی از این فاز‌ها، فاز رشد فعال است. برای رفع موهای زائد، موهای مد نظر باید در فاز رشد فعال قرار داشته باشد و نکته اصلی این است که همه موها همیشه در این فاز قرار ندارند. جلسات مختلف درمانی این اجازه را می‌دهند تا موهای زائد در فاز‌های مختلف رشد هدف نور لیزر قرار گیرند. تعداد هشت جلسه درمانی با فاصله شش تا هشت هفته می‌تواند نتیجه 90 درصدی در کاهش رشد موهای زائد را فراهم کند.

لیزر، شیوه‌ای برای کاهش رشد مو

 

متخصصان پوست از لیزر به عنوان راهکاری برای “کاهش رشد موهای زائد” یاد می‌کنند نه شیوه‌ای برای رفع دائمی آنها. بعد از انجام جلسات درمانی متعدد شاید شما تا یک سال شاهد رشد هیچ موی زائدی نباشید اما اگر این موها دوباره شد کنند دارای ضخامت کمتر و البته رنگ روشن‌تری خواهند بود. به همین خاطر شما برای حفظ ظاهر بهتر نیاز به جلسات درمانی نگه‌داری خواهید داشت. این جلسات بسته به هر فرد می‌تواند یک یا دو جلسه در سال باشد.

استفاده از دستگاه لیزردایود برای رفع موهای زائد و عوارض جانبی

 

استفاده از دستگاه لیزر برای افرادی که قصد دارند از راهکاری نسبتا دائمی برای رفع موهای زائد استفاده کنند، بسیار محبوب است. این متود نسبت به دیگر شیوه های دائمی رفع موهای زائد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه لیزر از طریق نابود کردن فولیکول ها، باعث عدم رشد مجدد موهای زائد خواهد شد. گرچه قبل از اینکه این شیوه درمانی را آغاز کنید بهتر است که از عوارض جانبی آن اطلاعات جامعی داشته باشید. شایعات و البته افسانه های بسیار زیادی در مورد دستگاه لیزر وجود دارد که همیشه همه آنها واقعیت ندارند. لیزر برای بسیاری از افراد راهکاری برای رفع موهای زائد در نقاط ناخواسته به صورت دائمی یا حداقل طولانی مدت است.

آیا استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد دایود امن است؟

 

تقریبا اکثر افرادی که از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد استفاده می کنند از آن به عنوانی درمانی امن و قابل تحمل یاد می کنند. به نظر عوارض جانبی طولانی مدت در این درمان وجود ندارد. گرچه برخی از افراد شاهد به وجود آمدن عوارض جانبی نسبتا کوتاه مدت خواهند بود. اگر قصد انجام این درمان برای اولین بار را دارید، بهتر است از متخصص درخواست کنید تا از لیزر روی قسمت کوچکی از پوست شما استفاده کند تا ببینید واکنش پوست و موی شما نسبت به دستگاه لیزر چگونه است. اگر آزمایش نتیجه خوبی داشت می توانید در نقاط گسترده تری از این درمان استفاده کنید. همیشه به یاد داشته باشید که درمان از طریق دستگاه لیزر باید توسط فردی متخصص و با تجربه انجام شود.

آیا درمان با استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد دردناک است؟

 

برای چند روز بعد از درمان، ناحیه مد نظر پوست قرمز و حساس خواهد بود. بسیاری از افراد این حس را به آفتاب سوختگی تشبیه می کند. در مورد فرآیند درمان نیز باید گفت که استفاده از لیزر روی پوست تقریبا بدون درد است.

عوارض جانبی دستگاه لیزر موهای زائد 

 

چند عارضه جانبی بعد از استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد می تواند پدیدار شود. بسیاری از این عارضه ها بسیار کوچک و البته موقت هستند. اگر هر کدام از این عوارض ماندگاری بیش از چند روز داشتند بهتر است که با پزشک متخصص مشاوره کنید:

 

    قرمزی پوست و حساس شدن: دستگاه لیزر برای نابودی موهای زائد، فولیکول را هدف قرار می دهد. بدن به این فرآیند واکنش نشان داده و بسیاری از افراد شاهد قرمزی پوست و حساسیت در ناحیه درمان شده خواهند بود. شاید در برخی از موارد شاهد تورم نیز باشیم. این عوارض بسیار کوتاه مدت هستند. این عوارض حتی بعد از انجام واکس برای رفع موهای زائد نیز مشاهده می شوند. برخی از متخصصان برای کاهش این عوارض از بی حس کننده های موضعی استفاده می کنند. باید گفت که قرمزی و حساسیت پوست تنها چند ساعت بعد از درمان به صورت خودکار رفع خواهند شد. می توانید برای تسریع فرآیند بهبود از کیسه یخ نیز استفاده کنید.

    پوسته پوسته شدن: برخی از افراد شاید شاهد پوسته پوسته شدن ناحیه درمان شده باشند. این مورد نیز عارضه جانبی مختصری به شمار می رود که البته می تواند برای برخی از افراد ناخوشایند باشد. بهتر است در صورت مشاهده این عارضه از مرطوب کننده ها استفاده کنید تا بهبود به صورت کامل صورت گیرد.

    تغییر در رنگ پوست: برخی از افراد بعد از فرآیند درمان شاید شاهد تغییر در رنگ پوست باشند. شاید رنگ پوست تاریک تر یا روشن تر از قبل از درمان باشد. این عارضه جانبی نیز با گذر زمان رفع خواهد شد و مشکل خاصی برای سلامتی به وجود نمی آورد.

    آسیب چشم: فرآیند درمان موهای زائد از لیزرهای قدرتمندی استفاده می کند. این مورد ریسک به وجود آمدن آسیب چشم را افزایش می دهد، مخصوصا وقتی که ناحیه درمان شده در صورت قرار داشته باشد. هم متخصص درمان کننده و هم بیمار باید از عینک های مخصوص برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به چشم استفاده کنند.

    ریسک به وجود آمدن عفونت: همانند همه عمل های زیبایی، آسیب رساندن به فولیکول های مو می تواند ریسک به وجود آمدن عفونت را افزایش دهد. ناحیه درمان شده باید همانند زخم نگه داری شود. اگر شاهد هر گونه نشانه از عفونت بودید سریعا باید به متخصص پوست مراجعه کنید.

 

عوارض جانبی نادر

 

دستگاه لیزر شامل برخی از عوارض جانبی نادر است که معمولا در صورت استفاده نادرست و درمان توسط فردی بدون تجربه و تخصص کافی صورت می گیرد:

 

    سوختگی و تاول: اگر دستگاه لیزر توسط فردی متخصص انجام نگیرد، احتمال به وجود آمدن سوختگی و تاول افزایش پیدا می کند. شما باید همیشه به فردی متخصص و با تجربه مناسب برای استفاده از دستگاه لیزر مراجعه کنید. به صورت کلی این عارضه جانبی بسیار بسیار نادر است. برای جلوگیری از به وجود آمدن این شرایط تقریبا اکثر دستگاه های لیزر از سیستم خنک کننده موضعی پوست بهره می برند.

    اسکار: اسکار به صورت کلی عارضه جانبی دستگاه لیزر به شمار نمی رود گرچه اگر درمان کننده خطایی صورت دهد ممکن است شاهد آن باشیم. اگر فرد درمان کننده از تخصص و تجربه کافی برخوردار باشد به هیچ وجه شاهد به وجود آمدن اسکار نخواهیم بود.

 

آیا استفاده از دستگاه لیزر برای درمان موهای زائد نتیجه خواهد داد؟

 

بله، باید گفت که نتایج خوبی با استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد به وجود خواهد آمد. البته باید گفت که به دست آوردن نتیجه دائمی تقریبا بسیار نادر است. دستگاه لیزر می تواند باعث کاهش رشد موهای زائد به شکل قابل توجهی شود. بعد از اتمام جلسه اول درمان، بسیار از افراد گزارش می دهند که تا ماه ها شاهد رشد موهای زائد نبودند. این موهای زائد در انتها باز هم رشد خواهند کرد اما حالا رنگ آنها بسیار روشن تر خواهد بود و از ضخامت کمتری نیز برخوردارند، بدین ترتیب توجه زیادی را به خود جلب نمی کنند. بسیاری از افراد برای رسیدن به نتایج مد نظر خود به جلسات درمانی متعددی نیاز دارند. درصد کاهش ضخامت و روشن تر شدن موها با هر جلسه درمانی افزایش پیدا می کند. بعد از رسیدن به تعداد مناسبی از جلسات درمانی این موهای زائد دیگر رشد نخواهند کرد. همچنین باید اشاره کرد که استفاده از دستگاه لیزر روی موهایی با رنگ تیره پاسخ بسیار بهتری خواهد داشت. افرادی با موهای بلوند، قرمز، خاکستری و سفید شاهد نتایجی مشابه به موهای تیره رنگ نخواهند بود. دستگاه لیزر روی موهایی با رنگ تیره تاثیر گذاری بسیار بیشتری دارد و به همین خاطر ترکیب رنگ موی تیره و رنگ پوست روشن، بهترین کاندیدا برای انجام این شیوه درمانی است.

افسانه ها

 

همانطور که گفته شد، افسانه های بسیار زیادی در مورد استفاده از دستگاه لیزر وجود دارد. بسیاری از این افسانه ها ریشه ای در حقیقت ندارد:

 

    استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد باعث ابتلا به سرطان می شود: باید گفت که این افسانه به هیچوجه حقیقت ندارد. لیزرهای مخصوص به اینکار به گونه ای طراحی شدند که از سلول های پوست عبور کرده و فقط فولیکول های را تحت تاثیر قرار دهند. دستگاه لیزر مقدار کمی تشعشع به وجود می آورد گرچه این مقدار به هیچ وجه آسیبی به بدن وارد نمی کند و هیچ تحقیق علمی نتوانسته ثابت کند که دستگاه لیزر باعث به وجود آمدن سرطان می شود.

    دستگاه لیزر باعث ناباروری می شود: مانند مورد قبل، هیچ مدرکی برای به وجود آمدن ناباروری بعد از استفاده از دستگاه لیزر به دست نیامده است. لیزر بعد از نفوذ به پوست به هیچ یک از اعضای بدن ورود نخواهد کرد. استفاده از دستگاه لیزر بسیار امن است و حتی در نواحی بسیار حساس بدن نیز می توان از آن استفاده کرد.

    دستگاه های خانگی عملکرد خوبی دارند: در طول سالیان شاهد معرفی و فروش دستگاه های لیزر خانگی بودیم. این دستگاه ها به شکلی تبلیغ می شوند که گویی به اندازه دستگاه های تخصصی استفاده شده توسط پزشکان کارایی دارند. بسیاری از افرادی که از این دستگاه ها استفاده کردند، نتایج بسیار متوسط را گزارش کردند. به صورت کلی باید گفت که این دستگاه ها توان خوبی ندارند.

 

در نهایت باید گفت که استفاده از دستگاه لیزر، راهکاری بسیار تاثیرگذارو امن برای بسیاری از افراد است. شاید به چند جلسه درمانی برای رسیدن به نتیجه مد نظر نیاز داشته باشید. البته همیشه باید توجه داشت که لیزر نمی تواند در بسیاری از موارد راهکاری دائمی برای رفع موهای زائد باشد اما رشد موهای زائد را به تعویق خواهند انداخت. برخی از افراد بعد از درمان شاهد عوارض جانبی کوتاه مدت مثل قرمزی، تورم و یا حساسیت در پوست خواهند بود. همه این عوارض جانبی به صورت خودکار رفع خواهند شد و جای نگارنی وجود ندارد.

 

 

چه نکاتی را قبل از استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد باید بدانید؟

 

رشد موهای ناخواسته روی صورت و بدن می‌تواند روی روابط اجتماعی و اعتماد به نفس افراد تاثیرگذار باشد.راهکار‌هایی برای پوشاندن یا از بین بردن موقتی موهای زائد مثل موچین، شیو کردن، کرم‌های موبر، واکس و اپیلاسیون در اختیار شما قرار دارد که می‌تواند نسبتا خوب عمل کند. البته این راهکارها ماندگاری چندان زیادی ندارند. شیوه‌هایی با ماندگاری بیشتر مثل الکترولیسیس نیز وجود دارد که فولیکول‌های مو را تحت تاثیر قرار می‌دهند. البته در نهایت نیز باید به دستگاه لیزر اشاره کنیم. در این مقاله به پتانسیل درمانی از طریق لیزر و ماندگاری آن و دیگر نکات اشاره خواهیم کرد.

لیزر چگونه باعث درمان موهای زائد خواهد شد؟

 

دستگاه‌های لیزر از طول موج خاصی برای تابش نور روی پوست در یک رنگ استفاده می‌کنند. وقتی پوست هدف دستگاه لیزر قرار گیرد، نور به رنگدانه‌های ملانین مو منتقل می‌شود. این فرآیند باعث به وجود آمدن حرارت در بافت مد نظر خواهد شد. البته اگر لیزر بخواهد به عنوان راهکاری دائمی در نظر گرفته شود، باید سلول‌های بنیادی فولیکول هدف قرار گیرد. از آنجا که سطح پوست نیز شامل ملانین است و شما قصد آسیب رساندن به آن را ندارید باید حتما قبل از درمان موهای زائد را با تیغ شیو کنید.

دستگاه لیزر، راهکاری دائمی برای رفع موهای زائد؟

 

دستگاه لیزر می‌تواند باعث کاهش دائمی حجم موهای زائد شده و یا سرعت رشد آنها را کم کند. کاهش حجم به معنی این است که موهای زائد بعد از درمان کمتر از گذشته بوده و موهایی که دوباره رشد می‌کنند بسیار نازک‌تر و البته با رنگی روشن‌تر خواهند بود. لیزر نمی‌تواند باعث عدم رشد موهای زائد شود اما ماندگاری آن به چند شرط بستگی خواهد داشت:

https://en.wikipedia.org/wiki/Laser_hair_removal 

    رنگ و ضخامت موهای زائدی که قرار است درمان شود

    رنگ پوست بیمار

    مدل و البته کیفیت دستگاه لیزر مورد استفاده

    مهارت و دانش فردی که درمان از طریق دستگاه لیزر را انجام می‌دهد

اگر دارای موهای زائدی با رنگ خاکستری، سفید، بلوند و یا قرمز دارید بهتر است که درمان لیزر را انتخاب نکنید. دستگاه لیزر عملکرد قابل قبولی روی رنگ‌ موهای ذکر شده نخواهد داشت.

تعداد جلسات درمانی مختلف

 

رنگ پوست شما تاثیر زیادی روی تعداد جلسات درمانی مورد نیاز خواهد داشت. افرادی که پوستی با رنگ روشن دارند، بسیار سریع دچار سوختگی می‌شوند. افرادی که دارای موهایی با رنگ تیره هستند بهترین نتیجه را دریافت خواهند کرد و دستگاه لیزر می‌تواند بیشترین ماندگاری را به آنها ارائه کنند. ترکیب رنگ موهای تیره و پوستی روشن به چهار الی شش جلسه درمانی با فاصله زمانی یک ماه تا یک ماه و نیم نیاز خواهند داشت. با روشن شدن مو‌ها تعداد جلسات درمانی نیز افزایش پیدا می‌کند. پوست‌هایی با رنگ میانه که نه کاملا روشن است نه کاملا تیره ( مثل قهوه‌ای) با موهایی تیره به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند. تعداد این جلسات می‌تواند بین شش تا دوازده باشد. درمان برای افرادی با رنگ پوست تیره از همه دشوار‌تر است اما به خاطر استفاده از لیزر Nd:YAG حالا این افراد نیز می‌توانند به خوبی از درمان لیزر استفاده کنند بدون اینکه نگران سوختگی و ایجاد اسکار روی پوست باشند.

باید نسبت به چه عوارضی آگاه باشید؟

 

در ابتدا باید گفت که برای عدم آسیب رسیدن به چشم، پیشنهاد می‌شود که در تمامی مراحل عمل از عینک مخصوص استفاده کنید. در حین عمل باید انتظار کمی درد را داشته باشید. مقدار این درد در هر فرد متفاوت خواهد بود چون آستانه تحمل درد در همه افراد به یک شکل نیست. ممکن است عمل لیزر برای فردی بسیار دردناک و برای دیگری کاملا قابل تحمل باشد. البته برای کاهش این حس می‌توان از ژل‌های بی حس کننده استفاده کرد. همچنین در حین عمل از دستگاه‌های خنک سازی استفاده می‌شود که در کنار کاهش حس درد باعث عدم به وجود آمدن سوختگی خواهد شد. بعد از انجام جلسه درمانی، حسی مانند آفتاب سوختگی روی پوست به وجود می‌آید. این حس معمولا چند ساعت یا نهایتا یک روز ادامه خواهد داشت. یکی دیگر از عوارض جانبی شایع می‌تواند تورم باشد. هر دو این عوارض بدون نیاز به درمان رفع می‌شوند. برای بهتر شدن حس پوست می‌توانید از کیسه یخ استفاده کنید. البته اگر عمل توسط فردی با تجربه انجام نشود و یا دستگاهی مناسب در دسترس نباشد امکان به وجود آمدن عوارض جانبی نادری مثل اسکار، تغییر رنگ پوست، تاول و خون ریزی نیز وجود دارد.

لیست دستگاه های لیزر موهای زائد بدن

و قیمت دستگاه لیزر دایود 

http://shorl.com/sibijadronebi https://cutt.ly/zymaZQX

https://u.to/NBhmGA   https://bit.ly/2zuYAJk

 https://tinyurl.com/y8hdm47p   https://is.gd/TFA2Zo

http://gg.gg/ixkcy   https://v.ht/qczI   https://clck.ru/NRGKU

http://ulvis.net/XBb5   http://tny.im/lLE   https://u.nu/zgyfo

lish.ir/1xwr   https://plink.ir/HLwqt   https://b2n.ir/201781

   https://www.webmd.com/beauty/laser-hair-removal#1


دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد