پوست و مو و زیبایی - آرشیو 1398/8

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 371973
» بازديد ديروز : 21705
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 393763
» بازديد سال : 371972
» بازديد کل : 548449
» اعضا : 0
» مطالب : 9

لیزر کیوسوئیچ


تاریخ انتشار پست : 1398/8/23 بازدید : 224

لیزر کیوسوئیچ یکی از تکنیک های مفید برای درمان لک های پوست که در اثر افزایش سن ایجاده شده اند مناسب می باشد .این لیزر بیش از یک دهه مورد استفاده بوده و توانسته است به خوبی لک های تیره سطح پوست را درمان نماید .

لیزر کیوسوئیچ چیست؟

لیزر کیوسوئیچ برای از بین بردن و کمرنگ کردن لک های صورت در اثر افزایش سن استفاده می شود .این لیزر یکی از موثرترین  روش  ها برای درمان لک صورت می باشد.این تکنیک تنها با یک جلسه می تواند ملاسما و لک التهابی صورت را کاهش داده و یا به طور کامل از بین برود.این لیزر  با طول موج خاص (۱۰۶۴ نانومتر)  بر روی پوست تابانده می شود  و توسط رنگدانه های پوست جذب می شود.

لک صورت چگونه به وجود می آید؟

لک صورت به علت اختلافی جزئی در رنگدانه های پوست به وجود می آید که با افزایش رنگدانه ها پوست تیره تر شده و سبب ایجاد لک یا ملاسما می شوند.لک ها بر اثر عواملی چون تغییرات هورمونی، عوامل ذاتی، سن و سال، استفاده از برخی داروها و …..نیز ممکن است بوجود بیاید.

چه کسانی می توانند از این لیزر استفاده کنند؟

تمام کسانی را که سلامت عمومی کاملی دارند و پوست های تیره ندارند می توانند از این درمان استفاده کنند.

لیزر کیوسوئیچ چگونه انجام می شود؟

قبل از اینکه این درمان را شروع کنیم باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنیم.شما می توانید بعد از لیزر کیوسوئیچ به راحتی سر کارتان بروید و زندگی عادی خود را شروع کنید.در هنگام درمان مناطق تحت درمان ابتدا دچار تورم خفیف و کبودی خفیفی می شوند و نهایتا در حدود یک هفته رنگدانه های پوست به تدریج از بین خواهند رفت. برای از بین بردن لکه های کوچک رنگدانه ای چند ثانیه زمان کافیست و برای درمان کل  لکه های صورت به حدود ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارید.برای برداشتن یک لکه ی کوچک نیاز به  ۳ جلسه ی درمانی و لکه های بیشتر به ۵ تا ۶ جلسه درمان نیاز خواهد داشت.

کاربرد دستگاه کیوسوئیچ چیست؟

کاربردهای لیزر کیوسوئیچ Qswitch Neosys :
حذف و پاک کردن کامل تاتو و خالکوبی صورت و بدن .
•    حذف خالکوبی و خال های مادر زادی بدن و صورت .
•    حذف لکهای پوستی و کبودی ، لکه های قهوه ای .
•    حذف خال و کک و مک پوست بدن و صورت .

مراقبت های بعد از استفاده از دستگاه کیوسوئیچ به چه ترتیبی است؟

بعد از انجام لیزر کیوسوئیچ پوست دچار التهاب و قرمزی می شود که به مرور زمان پوست شروع به ترمیم خود می کند و پوسته پوسته می شود و درمان طولانی مدتی دارد پس بهتر است که صبور باشید تا طول درمان آن به پایان رسد لازم به ذکر است که بعد از انجام لیزر کیوسوئیچ از آفتاب دوری کنید تا دوران نقاهت آن به پایان رسد زیرا آفتاب باعث بروز کک و مک به روی پوست می شود.

نکته:اگر دارا پوستی هستیدا که بعد از زخم گوشت اضافه می سازد از استفاده از این دستگاه خودداری کنید. مزایای استفاده از لیزر کیوسوئیچ چیست؟

رفع و درمان ملاسما

 از بین بردن لکه های قهوه ای صورت

 از بین بردن کک و مک

لکه های جای جوش

 پاک کردن تاتو

 قارچ ناخن   

 از بین بردن خال های مادرزادی

 کم خطر بودن

تعداد جلسات استفاده از دستگاه کیوسوئیچ چند نوبت است؟

در جلسه ی اولی که از دستگاه کیوسویچ استفاده می کنید ۷۵%الی ۸۵% مشاهده خواهید کرد که جای خالکوبی و یا تاتو و…… از بین رفته است پس از پایان جلسه ی دوم و سوم جواب ۱۰۰%را از این دستگاه مشاهده می کنید پس تعداد جلسات استفاده از دستگاه را تکمیل کنید.

لیزر کیو سوئیچ درمانی برای لک و کک و مک


این دستگاه برای لک ای پوستی که به ابعاد کوچک و بزرگ اما با تعداد کمی بر روی پوست شما وجود دارد کاربرد دارد و اگر پوست شما دارای تعداد زیادی از لکه های قهوه ای است بهتر است استفاده از دستگاه کیوسوئیچ را فراموش کنید زیرا پاسخ گوی لک های زیاد نیست

این دستگاه برای برجای ماندن لک های خورشیدی که بر روی قفسه ی سینه یا بازو و …. است موثر بوده و پاسخ گوی خوبی محسوب می شود.

این دستگاه دارای انرژی باایی است که وارد پوست شده و رنگدانه های پوستی که بر اثر تاتو و یا خالکوبی های با عمق زیاد است را ریز کرده و برای این مکانیسم گرما و داغی بالایی را به پوست وارد می کند که البته این رمای بالا با خنک کننده ای که بر روی این دستگاه نصب شده است قابل کنترل است اما باید ناحیه مد نظر حتما بی حس گردد تا درد و سوزشی را بیمار حس نکند.

رفع تاتو با استفاده از لیزر کیو سوئیچ


روش استاندارد طلایی برای از بین بردن تاتو است که نتایجی عالی و قابل پیش بینی با ایمنی خوب برای بیمار تعیین میکند.با استفاده از این روش پالسهای پرقدرت لیزر در کسر بسیار کوچکی از ثانیه وارد پوست میشود و رنگدانه های ناتو را هدف قرار میدهد .بعد از تکه تکه شدن قطعات رنگدانه ای تاتو توسط لیزر این قطعات در اختیار ماکروفاژهای پوستی قرار داده میشود و بعد از اینکه ماکروفاژها این قطعات را بلعیدند از محیط دور شده و توسط سیستم لنفاوی دفع میشوند.

در طول سالهای جاری تکنیکهای زیادی برای از بین بردن تاتو ابداع و بکار برده شده اند مثل درم ابرژن،سال ابرژن ،فریز،لیزر دی اکسید کربن ،جراحی و غیره.ولی استفاده از لیزر کیو سوییچ با عوارض جانی اندک و تاثیر گذاری زیاد انقلابی در رفع تاتو در جهان ایجاد کرده است و سایر روشهای قدیمی را تحت تاثیر قرار داده است. ترکیبات رنگی زیاد در حاملهایی متفاوت برای تاتو وجود دارد این مواد میتواند گیاهی و یا شیمیایی باشد.

هنوز علت ماندگاری تاتو در پوست بطور دقیق شناخته نشده است ولی ظاهرا این مواد در درم در داخل سلولهای فیبروبلاست و ماکروفاژها و هیستیوسیتها بطور طولانی مدت میمانند ولی اگر تاتویی در لایه سطحی پوست تزریق شود همزمان با تعویض دوره ای اپیدرم دفع و محو میشود.با استفاده از لیزر کیو سوییچ انرژی نوری همگرای زیادی در نانو ثانیه وارد پوست میشود و بصورت انتخابی بسته به طول موج لیزر رنگ خاصی را هدف قرار میدهد.حسن این روش در این است که فقط قطعات رنگی مرتبط با طول موج لیزری وارد شده به پوست مورد هدف قرار میگیرند و بافتهای جانبی از سوختگی در امان باقی می مانند.سه لیز کیو سوییچ با طول موجهای متفاوت و میزان نفوذ متفاوت و جذب رنگی مختلف برای از بین بردن تاتوها وجود دارند.

لیزر روبی با طول موج694نانومتر و مدت زمان پالسی28تا40 نانو ثانیه با کمترین نفوذ در پوست.
لیزر کیو سوییچ الکساندریت با طول موج 755نانومتر و مدت زمان پالسی 50 تا 100 نانو ثانیه.
لیزر کیو سوییچ ان .دی .یاگ با طول موج 1064 و 532 و مدت زمان پالسی 5 تا 10 نانو ثانیه.
لیزر آخر از نظر طول موج و فلوئنس و آسیب کمتر به اپیدرم برای رفع تاتوهای آبی و سیاه در الویت است.

همانطور که قبلا گفته شد لیزر کیو سوییچ ایده آل ترین لیزر برای رفع تاتو میباشد و مکانیسم آن تکه تکه کردن پیگمانها و ذرات جوهر تاتو به کمک انواج قوی نوری که در کسر بسیار کوچکی از ثانبه ساطع میشود می باشد این قطعات خرد شده و کوچک بتریج اوسط ماکروفاژها جذب و دفع میشوند. و تاتوها کم کم کمرنگ میشوند.

طریقه دفع شدن این قطعات یا از طریق سیستم لنفاوی و یا از طریق لایه اپیدرمال پوست می باشد.سایز قطعات جوهر تاتو بین ده تا صد نانومتر و عموما در عمق 1.1و2.9میلیمتر قرار گرفته اند.در حین انجام لیزر بخارو حبابهای داخل سلولی ایجاد میشود که سفید شدن ضایعه بعلت همین موضوع بوده و موقتی می باشد .صدای انفجاری کوتاهی که در حین لیزر ضایعه شنیده میشود مربوط به پدیده تخریب نوری ضایعه توسط لیزر می باشد.

متغیرهای زیادی برای تاثیر لیزر بر روی تاتو وجود دارد از قبیل وجود رنگهایی غیر از سیاه و قرمز،سطح لیزر بیش از سی سانتیمتر مربع،وجود تاتو روی ساق پا و یا پا،گذشت کمتر از یکسال از انجام تاتو،فواصل درمانی کمتر از شش تا هشت هفته و سیاه شدن تاتو بعد از لیزر که تاثیر منفی در رفع و پیش آگهی درمانی تاتو دارند.گذشته از پارامترهای فوق جنس پوست ،ناحیه تاتو،مقدار و نوع جوهرو تکنیک انجام تاتو در درمان با لیزر تاثیر مستقیم دارند.

روش جدیدتر برای درمان موثرتر تاتو استفاده همزمان لیزر اولتراپالس دی اکسید کربن و لیزر کیو سوییچ nd-yag می باشد.نتیجه این که لیزرهای کیو سوییچ با هدف گیری انتخابی رنگها و بر اساس پدیده تخریب نوری بطور موثری در درمان تاتوهای آماتور ،تخصصی وتروماتیک بدون ایجاد اسکار و سوختگی و تغییر رنگ شدید نقش دارند.جدیدا لیزرهایی با زمان تابش موجی در حد پیکوثانیه وارد بازار شده اند که قدرت فوق العاده ای در درمان بی عارضه تاتو دارند.

منبع:سایت پزشک آنلاین

آیا تکنیک لیزر کیوسوئیچ درد دارد؟

استفاده از لیزر کیوسوئیچ سبب سوزش کمی در ناحیه تحت درمان می شود و نیازی به استفاده از داروهای بی حسی در حین درمان نمی باشد .اما اگر پوست حساسی دارید ۳۰ دقیقه قبل از لیزر کیوسوئیچ میتوانید از یک کرم بی حس کننده استفاده کنید.

لیزر کیوسوئیچ  عوارض و خطرات دارد ؟

بروز لک های قهوه ای و قرمز بعد از درمان طبیعی است که بعد از مدتی پوسته پوسته شده و از بین می روند این مورد به خودی خود درمان می ود اما در مواردی که نادر است سبب زخم و عفونت می شود که باید به پزشک مراجعه کنند

بعد از درمان با این روش باید مراقبت هایی که پزشک توصیه کره را حتما انجام دهیم و اجتناب از نور آفتاب ضروری است .

هزینه ی انجام لیزر کیوسوئیچ

هزینه و قیمت لیزر کیوسوئیچ تقریبا بالاتر میباشد ولی در صورتی که نمیخواهید هزینه زیادی پرداخت کنید میتوانید از لک بر و ضد آفتاب ها استفاده کنید تا به مرور زمان  لک های شما از بین برود یا از میکرودرم ابریژن برای پاک کردن لک های سطحی و جای جوش استفاده کنید .


 لیزر کیوسوییچ یکی از تکنیک ‏های موثر برای درمان لکهای پوستی و پاک کردن تاتو می ‏باشد. لک‏ها بر اثر عوامل مختلفی مانند تغییرات هورمونی، بالا رفتن سن، استفاده از برخی داروها، عوامل ذاتی، ژنتیکی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد می‏ شوند.

› لیزر کیوسوییچ با طول موج 532 و 1064 نانومتر روی پوست تابانده می شود و توسط رنگدانه‏ های پوست جذب می‏ گردد. سپس ذرات رنگ داخل پوست را منفجر می‏ کند و آن‏ها را به ذرات ریز تبدیل می‏ کند و کم‏ کم دفع می‏ شوند. در اصل عمل اصلی را سلول‏های ایمنی خود بدن انجام می ‏دهند.

» موارد استفاده از لیزر کیوسوییچ:
› کلاژن‏سازی و جوان‌سازی پوست
› بهبود لک زخم و تیرگی موضعی
› رفع چین‌وچروک ‏های صورت و بهبود بافت
› رفع خال، کک‏ و مک پوست صورت و بدن
› درمان قارچ ناخن

» درمان لک صورت:
› درمان لک صورت که یکی از بیشترین موارد استفاده از لیزر کیوسوییچ می باشد، که تاثیرگذاری بسیار بالایی نیز در درمان لک صورت دارد.

» پاک کردن تاتو با لیزر کیوسوییچ چگونه انجام می شود؟
• دستگاه لیزر کیوسوییچ یک روش مطمئن برای پاک کردن تاتو می باشد که بوسیله امواج نوری بسیار قوی دانه های رنگی زیر پوست  را متلاشی می کند.رنگهای خرد شده و شکسته شده زیر پوست به صورت طبیعی از بدن دفع شده و به مرور رنگ ناحیه به صورت طبیعی و همانند رنگ نواحی دیگر پوست درخواهد آمد.تکنیک های زیادی برای پاک کردن تاتو می باشد ، مانند :درم ابرژن ، فریز ، لیزر CO2 جراحی و … هر کدام از این روش ها عوارضی را بر جای می گذارد. اما روش کیوسوییچ بالاترین تاثیرگذاری را بدون عارضه دارد.

• پاک شدن رنگ های تاتو به عمق نفوذ رنگها ، مدت زمان تاتو، نوع و جنس رنگ بستگی دارد. کیوسوئیچ روی رنگهای تیره تر، سطحی تر و تازه تر بهتر اثر کرده و آنها را سریعتر از بین می برد.

لیزر کیوسوییچ

» مراقبت‏های قبل و بعد از لیزر کیوسوییچ
› از 1 روز قبل موهای ناحیه مورد لیزر را با تیغ بتراشید.
› قبـل از انجام لیزر هرگونه کرم آرایشی، ضـد آفتـاب،
› تعـریـق و آلـودگـی را شـسـتـه و خـشـک نـمـاییـد.
› تا 24 ساعت بعد از لیزر، ناحیه مورد نظر را نشویید.
› از پمادهای تجویزشده، طبق دستور پزشک معالج استفاده کنید.

» موارد منع استفاده از لیزر کیوسوییچ
› خانم‏های باردار
› سابقه بروز تبخال (هرپس سیمپلکس)
› سابقه کلوئید (گوشت اضافی در ناحیه زخم‏های قدیمی)

دسته : ,
برچست ها :

دستگاه لیزر الکس دایود


تاریخ انتشار پست : 1398/8/19 بازدید : 434231

همانطور که میدانیم لیزر الکس یا الکساندرایت (Alexandrite) دارای طول موج 755 نانومتر بوده و جزء گروه لیزرهای حالت جامد طبقه بندی میشود.

لیزر دایود (Diode) هم دارای طول موج 808 نانومتر بوده و جزء گروه لیزرهای نیمه هادی طبقه بندی میشود.

این دو نوع لیزر باتوجه به سورس تولید انرژی بصورت کامل متفاوت از هم میباشند. هم از لحاظ منبع تولید انرژی، نوع ماده فعال، نحوه انتقال نور، نوع کولینگ یا خنک کننده و ...

از طرفی لیزرهای نیمه هادی دارای قابلیت تغییر طول موج هستند. باتوجه به این موضوع بعضی از شرکت های تولید لیزربار(سورس لیزر دایود) اقدام به تغییر طول موج لیزر دایود به طول موج 755 نانومتر الکس و طول موج 1064 نانومتر لیزر ان دی یاگ (Nd:Yag)  نموده اند. لذا اصطلاح لیزر الکس دایود به آن ها اطلاق شد. چون بصورت ترکیبی دارای لیزربارهای با طول موج 755 و 808 و حتی 1064 می باشند.

نتیجه گیری:

دستگاه های لیزر الکس دایود در واقع همان لیزر دایود هستند که طول موج آن ها تغییر داده شده است.

باتوجه به محبوبیت و مقبولیت لیزر الکساندرایت در بازار ایران، استقبال خوبی برای خرید فروش لیزر های الکس دایود بعمل آمد.


لیزر دایود

لیزر دایود برای انواع رنگ پوست ها مورد استفاده قرار می گیرد. قدرت نفوذ این لیزر به فولیکول های مو نسبتا زیاد است. از عوارض جانبی آن می توان به قرمزی بعد از انجام لیزر اشاره کرد.

تکنولوژی دایود هم خیلی خوب و موثر است اما برندهای مطرح این تکنولوژی در ایران نیستند به این علت که اکثرا ساخت اسرائیل می باشند.

– سطح تماس: در دستگاه دایود هندپیس کاملا در تماس با بدن است و سر آن قابل تعویض نیست، این به معنی نیست که غیربهداشتی است اما اول اینکه واکنش پوست حین لیزر را سخت تر میتوان مشاهده کرد و دوم به لحاظ بهداشتی کمی سخت تر است.

سطح مقطع: سطح مقطع دایود کوچکتر است که احتمالا درد به همراه دارد.

در نهایت طول موج دایود 808 نانومتر هست این در حالیست که دستگاه هایی مثل جنتل مکس پورو با دو تکنولوژی الکساندرایت و اندی یگ با طول موج های 755 و 1064 تمام تایپ های پوستی تیره و روشن را تحت پوشش قرار می دهند.


دستگاه لیزر دایود الکس


لیزر دایود یک روش نسبتا جدید برای رفع موهای زائد است که با در مقایسه با روش های دیگر روشی کاملا متفاوت محسوب می شود.دستگاه لیزر دایود از لحاظ شیوه تولید لیزر با دستگاه های دیگر فرق دارد .دستگاه لیزر دایود از دیود ها و نیمه هادی هایی تشکیل یافته که برای تولید منبع نور لیزر در کنار هم قرار گرفته اند.لیزر دایود در طول موج ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر می باشد و طول موج لیزر با توجه به افراد مختلف و نیاز درمانی متفاوت می تواند متغیر باشد.تغییر طول موج با تغییر برخی پارامترها مانند جریان دیودها انجام می شود.این روش لیزر مو برای پوست های تیره هم به کار برده می شود .

فروش دستگاه لیزر دایود - قیمت دستگاه لیزر دایود : یکی دیگر از دستگاه های لیزر مو های زائد ، دستگاه لیزر دایود ، با گسیل نمودن نور هدایت شده خود به سوی هدف یا Cible مو که همان محل انبار شدن ملانین موجود در ریشه هر مو است ، رنگدانه مورد نظر را بمباران و نهایتاً متلاشی می نماید . اثر نور لیزر بر روی ملانین یا رنگدانه مو بر اساس مکانیسم گرم نمودن آن تا حد نابود کردن مو بوده که این مکانیسم به نام فوتوترمولیز خوانده می شود . لیزر دایود درمان قطعي موهاي زائد با هندپيس 808 نانومتری و دارای خنک کننده سطح پوست تا 5- درجه میباشد.

کاربردهاي دايود لیزر 808 نانومتری :

ليزر دايود با توجه به قابليت نفوذ بالا در اپيدرم و بالاترين ميزان جذب ملانين مو، يکي از بهترين طول موج ها در درمان موهاي زائد در تمام انواع پوست ( حتي پوست هاي تيره ) مي باشد . همچنين به دليل جذب مناسب توسط رنگدانه ها و اکسي هموگلوبين خون در درمان ضايعات پيگمانته و عروقي موثر مي باشند .

ويژگيهاي سيستم لیزر دایود :

حداکثر انرژي 60 ژول
سرعت بالا از 1 الي 10 هرتز
خنک کننده سطح پوست تا 5- درجه
سطح مقطع 9x10 ميلي متر
لنز هماهنگ کننده جهت يکنواخت کردن تشعشع

 خوشبختانه دستگاه لیزر دایود می تواند بدون هیچ عارضه ای به رفع موهای زاید بپردازد ولی در برخی موارد نادر بعد انجام لیزر شاهد خارش و یا کمی التهاب بر روی پوست خواهیم بود که کاملا موقتی بوده و بعد از مدت کمی از بین خواهد رفت.

به علت عمق نفوذ بالاتر طول موج دایود لیزر بالطبع درد بیشتری در دستگاهای نسل قدیم وجود داشت ، ولی به مرور با ارتقای دستگاهای نسل جدید شیوه تابش در لیزر دایود بصورت متناوب و سریع تر شد و همچنین سیستم های خنک کنندگی قوی تر نیز به دستگاهها اضافه گردید که باعث شد استفاده کنندگان از این دستگاهها کمترین درد ممکن را داشته باشند .دایود لیزر با تکنولوژی های جدید آن دستگاه بسیار مناسبی و عالی برای تیپهای مختلف پوست است . کاملترین و موثرین طول موج برای تاثیر عالی روی ملانین موجود در ریشه مو که باعث سوختن دائمی آن میشود توسط دستگاه دایود با طول موج ۸۰۸ نانومتر ایجاد میشود . از نظر تاثیر گذاری قطعی و طولانی مدت دایود لیزر استاندارد پیشرو و پرچمدار عرصه دستگاههای لیزر موههای زائد است و تمام مراکز تحقیقاتی دنیا با اعلام این موضوع به بهترین بودن این دستگاه اعتراف دارند . درصورت تنظیم صحیح و اصولی میزان انرژی توسط پزشک میزان تاثیر پذیری لیزر موهای زائد میزان برگشت موهای زائد بعد از دوسال کمتر از ۵ الی ۷ درصد است و این یعنی فوق العاده بودن اثرات لیزر میباشد یکی از مشکلات استفاده از لیزر دایود درد آن است که این موضوع در مورد دستگاههای قدیمی وجود دارد ولی در دستگاهای نسل جدید بدون درد بودن لیزر دایود ثابت شده است


این دستگاه ترکیبی قدرتمند از دو هندپیس دایود لیزر با طول موج 808 نانومتر و الکساندرایت لیزر با طول موج 755 نانومتر میباشد که باعث شده علاقه مندان استفاده از این نوع تجهیزات بتوانند لذت استفاده از یک ترکیب قدرتمند در حذف موهای زاید را تجربه نمایند .


دسته : ,
برچست ها :

دستگاه لاغری کویتیشن + آر اف + وکیوم | RF + VACUUM + CAVITATION


تاریخ انتشار پست : 1398/8/19 بازدید : 557
یکی از محصولاتی،که در چند سال اخیر در زمینه پوست وزیبایی به منظور درمان غیرتهاجمی سلولیت وایجاد تناسب اندام ارائه شده اند،سیستم های کویتیشن وکیوم ماساژ هستند.این بحث اشاره ای کوتاه بر اصول علمی وفیزیولوژیکی این روش وساختار فنی این محصول دارد.
کلیات
همانگونه که مطلعید بسیاری از درمانهای پزشکی،با توجه به شرایط فیزیولوژیک حاصل از بیماری،برنامه ریزی واجرا می شوند.به عبارتی می توان گفت:رعایت این اصول تا حدودی موفقیت درمان را تضمین می نماید.بنابراین مروری بر مکانیسم وشرایط فیزیولوژیک تشکیل سلولیت ،چاقی وعدم تناسب اندام وتطبیق آنها با برنامه ها ونتایج سیستم های وکیوم ماساژ ،نشان خواهد داد که آیا برنامه ها واثرات این محصولات ،روشی علمی وعملی برای درمان مشکلات فوق هستند یا خیر؟
امروزه کلماتی چون لاغری ،چاقی،سلولیت وتناسب اندام ،عناوین بسیاری از آگهی های خدمات پوست وزیبایی را ،که مخاطبین فراوانی نیز دارند،تشکیل می دهند.ولی قطعا” درمانی موفق خواهد بود که بر پایه اصول علمی ثابت شده وبا ایمن ترین روش ممکنه اجرا گردد.در پایان این بحث ،خواهیم دید که سازندگان سیستمهای وکیوم ماساژ و دستگاه آر اف وکیوم کویتیشن چنین هدفی را دنبال کرده اند.
سلولیت
در نگاه اول، واژه cellulitis ،معنی عفونت والتهاب سلولها را در ذهن تداعی می کند.ولی این واژه در زیبایی به معنی لیپودیستروفی لوکالیزه استفاده می شود.همین تشابه ،موجب گردیده که در زبانهای مختلف،تنوعی از اصطلاحات را جهت اشاره به سلولیت بکار برند.با همه اینها ،اصطلاح سلولیت مقبولیت بیشتری دارد.سلولیت سالها به عنوان یک مشکل زیبایی،بسیار کم اهمیت تلقی می شد وبسیاری از متخصصین حتی از ورود به این بحث خودداری می کردند.ولی امروزه مورد توجه بسیاری از مراکز علمی دنیا است.سلولیت یک بی نظمی وتغییر در بافت زیر جلدی به علل مختلف است.در لغت نامه پزشکی ،سلولیت (pani cellulitis) بصورت زیر تعریف شده است:یک بی نظمی غیرالتهابی زیر جلدی که که منجر به نواحی دردآور؛سفت ومتورم می گردد.
بسیاری  سلولیت را منحصرا یک مشکل زیبایی در نظر می گیرند.در حالیکه این یک بیماری است و۹۰% زنان دارای اشکال متفاوت آن هستند.سلولیت در ابتدا محدود وبی خطر است ولی در مراحل پیشرفته ،این بیماری رنج آور بوده وضمن تاثیر در شکل فیزیکی اندام،با اختلال گردش خون همراه است.سلولیت معمولا در نواحی ران،باسن،شکم،لگن،کمر،پهلوها،بازو ومچ پا شکل می گیرد.
تشکیل سلولیت
سلولیت فرایند تغییر شکل بافت پیوندی است که بطور تدریجی شروع شده وبه فیبروز بدون التهاب ختم می شود.سلولیت اغلب در زنان اتفاق می افتد.این امر بدلیل تفاوت ساختار بافت پیوندی زنان با مردان ونیز افزایش ناگهانی سطح هورمون بطور ماهیانه در زنان است.بدین ترتیب که:سلولیت با تجمع چربیها در حفرات موجود در بافت هیپودرم شروع می شود واین در حالی است که حجم این حفرات در زنان بیشتر از مردان بوده وتغییرات ناگهانی هورمونی تاثیر بسزایی در تجمع چربیه  در این حفرات دارند.
تشکیل سلولیت از شخصی به شخص دیگر متفاوت بوده وبه عوامل گوناگونی چون ژنتیک،جنسیت ،تغییرات هورمونی،رژیم غذایی،وزن،سن،حالات روحی و وضعیت تحرک فرد بستگی دارد.به هر حال ،عوامل فوق  موجب تجمع چربی در سلولهای چربی ،بزرگ شدن آنها وشروع تشکیل سلولیت می شوند.بدین ترتیب که:
سلولهای چربی با بزرگ شدن خود روی عروق لنفی ومویرگ های اطراف خود فشار آورده وموجب اختلال تخلیه لنف وجریان خون در آنها می گردند.تا جائیکه در بعضی نقاط جریان خون ولنف به طور کامل قطع می شود.بنابر این مواد زائد حاصل از متابولیسم در آنها افزایش یافته وضمن تغییر شیمیایی محیط ، در دیواره های آنها رسوب می نمایند.
همچنین منافذ جداره عروق گشاد شده وموج تراوش آب،پلاسما وپروتئین ها به حفره های بینابینی ونهایتا تورم موضع وغلیظ شدن فزاینده مایع میان بافتی می شوند،عوامل فوق با کاهش شدید متابولیسم ومبادلات حیاتی در موضع همراهند.بنابراین بافت های فیبری نیز فیبروزه شده وگره های چربی را بطور کامل encapsulate می کنند.پدیده فوق باعث می شود که در دسترسی بدن به بافت سلولیت غیرممکن بوده واستفاده از رژیم های لاغری و ورزش در برداشت چربی از بافت سلولیت ناموفق باشد.فقدان خاصیت ارتجاعی طبیعی و ورم نواحی متورم از آب و مواد زائد حالتی را بوجود می آورند که به  orange peel skin  معروف است(ظاهر پوست پرتقالی).بطوریکه کشیدن ،نیشگون گرفتن وصاف کردن چین ها دردآور وغیرممکن می گردد.
اگر یک بافت سلولیت رازیر میکروسکوپ نگاه کنید خواهید دید موقعیت کلاژن ،که باید افقی باشد،شکسته شده وبعضا عمودی شده است.
پس بطور کلی شکل گیری سلولیت یعنی:
•    تجمع چربی در سلولهای چربی
•      کاهش وتوقف تخلیه لنفی وجریان خون مویرگی
•      افزایش مواد زاید وسمی حاصل از متابولیسم
•      کاهش متابولیسم وتبادلات حیاتی
•      افزایش ورم بافتی وفیبروزه شدن بافت همبند
بسیاری پدیده سلولیت وچاقی را یکی می دانند.ولی این دو عارضه کاملا از هم متفاوتند زیرا چاقی یعنی:
افزایش وزن با تجمع چربی(بیشتر در ناحیه شکم) ،بدون درد وناصافی پوست در نواحی چاق که در هر دو جنس بروز می کند وبا رعایت رژیم غذایی قابل درمان است.ولی سلولیت یعنی:
تجمع چربی،بعضا بدون افزایش وزن ،در نواحی خاصی از بدن ،به همراه تغییرات بافت همبند وظاهر ناهموار(پوست پرتقالی)که بیشتر در زنان بروز می کند وبا رژیم درمانی برطرف نمی گردد.
درمان با وکیوم ماساژ
همانگونه که در اول بحث اشاره شد قطعا درمانی موفق خواهد بود که با نگاهی علمی به شرایط فیزیولوژیک بافت سلولیت بافت ،برنامه ریزی واجرا گردد.با این نگرش ،در زیر به بررسی ساختار وبرنامه های درمانی سیستمهای وکیوم ماساژ می پردازیم.
ساختار
ساختار مکانیکی والکترونیکی این سیستم ها اغلب شامل یک پمپ وکیوم است.که به یک کنترولر الکترونیکی با نرم افزار ویژه سپرده شده است. در زیر بلوک دیاگرام کلی آن آورده شده است.
در بخش تشکیل سلولیت به این مطلب اشاره شد.که سلولیت یعنی: تجمع چربی ها در سلولهای چربی ،کاهش وتوقف جریان خون ولنف،افزایش مواد زائد وسمی حاصل از متابولیسم ،کاهش متابولیسم وتبادلات حیاتی،ورم وفیبروز بافت همبند.
حال به نظر شما برای از بین بردن شرایط فوق وبرگرداندن بافت  سلولیت به حالت طبیعی چه باید کرد؟
مطمئنا شما هم موافقید که برای درمان سلولیت حداقل باید:
•    جریان خون مویرگی در موضع افزایش داده شود.
•      آب ومواد سمی زائد بوسیله درناژ لنفی از موضع خارج گردد.
•    متابولیسم از طریق اکسیژن رسانی افزایش یابد.
•    سایز سلولهای چربی کوچک شود.
•     وبا تحریک فیبرها،خاصیت الاستیسیتی بافت همبند باز گردانده شود.
اگر موارد فوق را به عنوان یک برنامه درمانی موثر در درمان سلولیت بپذیریم این نتیجه حاصل خواهد شد که سلولیت بوسیله رژیم درمانی،ورزش وروشهای معمول در تناسب اندام،قابل درمان نیست،زیرا هیچ کدام از این روش ها نمی توانند اثرات فیزیولوژیک یاد شده را بطور همزمان به بافت سلولیت اعمال نمایند. بطور مثال:
در رژیم درمانی،به فرد غذای کم کالری داده می شود تا بدن از چربیهای ذخیره شده استفاده نماید.در حالیکه چربیهای ناحیه سلولیت ،در حفرات فیبروزه بافت همبند به دام افتاده اند وبعلت کاهش ویا توقف جریان خون در موضع ،وارد شدن آنها به چرخه سوخت وساز بدن براحتی امکانپذیر نیست.بنابراین استفاده از رژیم کم کالری به منظور درمان سلولیت ، موجب لاغری عمومی بدن،بخصوص صورت ،شده ولیکن در کاهش حجم سلولیت تاثیر چندانی نخواهد داشت.
علت موفقیت سیستم های وکیوم ماساژ در درمان سلولیت بدین دلیل است که ساختار نرم افزاری تنظیم وکیوم وشکل موج وکیوم ،در آنها بر اساس نظر تراپیست ها تنظیم شده است. بدین ترتیب که ، قبل از ساخت این سیستم ها ، نوع وشکل اعمال وحرکات مورد نیاز ،برای ایجاد اثرات فیزیولوژیکی لازم در جهت درمان سلولیت،از صدها تراپیست استعلام وبصورت عملی اجرا گردیده اند تا نتایج درمانی آنها به اثبات برسند.سپس ساختار مکانیکی والکترونیکی را با نگرش به موارد فوق، طوری برنامه ریزی نموده اند که عین حرکات وروشهای پیشنهادی تراپیست ها را روی بافت سلولیت اعمال نمایند.
بر همین اساس در این سیستم ها میزان مکش وشکل موج آن ، به ازاء هر کدام از مراحل درمانی سلولیت مانند افزایش جریان خون مویرگی ، تحریک فیبرها،درناژ لنفی،اکسیژن تراپی وخرد کردن چربیها ، به شکل ویژه طراحی شده است که درمانگر با اعمال منظم آنها بر اساس پروتکل درمانی دستگاه،به نتایج فیزیولوژیکی مورد نظر می رسد.
یاآوری این نکته ضروری است روش درمانی این سیستم ها از سوی FDA نیز مورد تایید قرار گرفته است.
کاربرد
این سیستم ها اول با هدف درمان سلولیت ساخته وارائه شدند ولی با توجه به اثرات فیزیولوژیک آنها در بافت،مانند افزایش جریان خون ومتابولیسم ،اکسیژن تراپی،درناژ لنفی وبهبود الاستیسیتی ، به سرعت در درمان بسیاری از مشکلات دیگر وارائه خدمات متنوع زیبایی نیز گسترش یافتند .
کاربردهای ترکیبی
برخی از سازندگان سیستم های دستگاه لاغری کویتیشن و ، آنها را بصورت ترکیبی با تکنولوژی های دیگر،که موجب تشدید اثرات وبهبود نتایج آنها میگردند،ارائه می دهند.از آن جمله می توان به ارائه ترکیبی این سیستم ها به همراه فتو تراپی اولتراسوند،infrared،لیزرتراپی،ترموتراپی وغیره اشاره نمود.که در این دستگاه از روش ترمو تراپی استفاده شده است البته در همه روشهای ترکیبی فوق در نهایت  گرما ایجاد شده و از گرمای ایجاد شده در درمان استفاده میشود .
بطور مثال در اولتراسوند که اخیرا محبوبیت زیادی در بین پزشکان ایجاد کرده است وقتی امواج اولتراسوند از بافت های بدن عبور می کنند.دو اثر عمده به جا می گذارند:
1.    اثر مکانیکی:امواج اولتراسوند با توجه به فرکانس وساختار موجی شان ،موجب نوسان بافت های بدن یا به اصطلاح میکروماساژ بافت ها می شوند.
۲. اثر حرارتی:اصطکاک عبور امواج اولتراسوند از بافت ها به همراه میکروماساژ (اثر مکانیکی)، موجب تولید حرارت در بافت می شود.
در صورت اعمال امواج اولتراسوند با مد Continuous اثر حرارتی غالب شده واثر مکانیکی کاهش می یابد وبالعکس،در صورت اعمال آن بصورت پالسی،اثر مکانیکی غالب شده واثر حرارتی کاهش می یابد.
همانطور که می بینید از اولتراسوند جهت تولید گرما استفاده میشود ولی در این دستگاه شما از ابتدا گرمای کنترل شده و قابل تحملی  را روی سرهر دو پروپ خواهید داشت.
اگر وکیوم ماساژ موجب افزایش جریان خون موضعی ،خردشدن چربیها،افزایش متابولیسم،درناژلنفی وغیره در سطح ماکرو می شود ترمو تراپی همه این اثرات را در سطح میکرو  ایجاد می کند و مطمئنا در صورت اعمال همزمان اثرات این دو تکنولوژی بر بافت سلولیت ،اثرات آنها تشدید گردیده ونتایج درمانی بسیار موثرتری را بدنبال خواهد داشت.
فتو تراپی
امروزه انرژی موجود در فوتون های نور،که هر روز با طلوع آفتاب حیات دوباره ای به کره خاکی ما می بخشند،ونیز گستره کاربرد آن در تکنولوژی های گوناگون،برهیچ کسی پوشیده نیست.
اگر فوتون های نور با طول موج وشدت مناسب بر پوست تابیده شوند ضمن جذب شدن در موارد بیولوزیک بدن،انرژی خود را به احشاء سلولی منتقل نموده واثراتی چون افزایش متابولیسم ،افزایش microcirculation،تولید حرارت وrelaxation را در موضع بدنبال خواهد داشت.بنابراین سیستم های ترکیبی با این تکنولوژی نیز ،همانگونه که در ترکیب با ترمو تراپی بیان گردید،دارای اثراتی بیشتر وموثرتر از حالت منفرد خواهند بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه کویتیشن و دستگاه لاغری کویتیشن و دستگاه آر اف کویتیشن و دستگاه آر اف وکیوم کویتیشن و همچنین قیمت دستگاه کویتیشن یا خرید دستگاه لاغری کویتیشن + آر اف وکیوم RF VACUUM CAVITATION یا فروش دستگاه لاغری کویتیشن آر اف وکیوم RF VACUUM CAVITATION

میتوانید به لینک ها مراجعه فرمایید

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد