پوست و مو و زیبایی - آرشیو 1398/9

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 353827
» بازديد ديروز : 21705
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 375617
» بازديد سال : 353826
» بازديد کل : 530303
» اعضا : 0
» مطالب : 9

دستگاه لیزر الکس دایود


تاریخ انتشار پست : 1398/9/12 بازدید : 201

دستگاه لیزر الکس دایود

 

سیستم های لیزری که معمولاً برای درمان هیرسوتیسم استفاده می شود شامل لیزر یاقوت (694 نانومتر) ، لیزر الکس دایود (800 نانومتر) ، لیزر آلکساندریت (755 نانومتر) و لیزر Nd: YAG (1084 نانومتر) است. لیزر الکس دایود و لیزر الکساندریت در درمان هیرسوتیسم در بیماران دارای پوست تاریک مؤثر است.
الکس دایود

واکنش مو به این سیستم های لیزر متغیر است و کامل نیست. در این مطالعه ، اثر این دو سیستم لیزر را برای از بین بردن دائمی موها مقایسه کردیم. این کارآزمایی بالینی تصادفی و کنترل شده روی زنان 15 تا 45 ساله انجام شد. پس از اخذ رضایت آگاهانه ، نمونه ها با استفاده از نرم افزار تصادفی تصادفی شدند.

گروه اول با لیزر آلکساندریت به تنهایی (چهار جلسه هر دو ماه) تحت درمان قرار گرفتند. گروه دوم با استفاده از لیزر الکس دایود برای دو جلسه اول و با لیزر الکساندریت برای دو جلسه بعدی تحت درمان قرار گرفتند. در مجموع 111 بیمار (57 بیمار در گروه لیزر الکساندریت و 54 بیمار در گروه لیزر الکساندریت الکس دایود متوالی) مورد بررسی قرار گرفتند.
فناوری لیزر آپونو

لیزر Alexandrit به تنهایی در درمان هیرسوتیسم.

الکس دایود
ما در مطالعات بعدی اثر بخشی از درمان لیزر پی در پی با سایر سیستم های لیزر را ارزیابی می کنیم.

الکس دایود

از طریق لیزر الکس دایود در آلمان

 

با پیشرفت تکنولوژی لیزر موهای زائد ، تکنیک های جدید و انواع لیزرها به مرحله اجرا در می آیند.

 

در حالی که لیزر موهای زائد در حال حاضر توسط FDA برای رفع موی نیمه دائمی تأیید شده است ، تعداد درمان ها ، رنگ مو و پوست شما و لیزر در طول درمان می تواند کاهش چشمگیر و ماندگار در رشد مو را برای شما فراهم کند.

 

همه پزشکان از انواع مشابه لیزر استفاده نمی کنند و همیشه خوب است که هنگام خرید روش های درمانی موثر موهای زائد لیزر بدانید که چه چیزی در آنجا وجود دارد.

الکس دایود
در این مقاله ، لیزرهای الکس دایود و الکساندریت را بر اساس نتایج یک کارآزمایی بالینی بررسی خواهیم کرد تا تعیین کنیم که آیا کدام یک از دیگری بهتر است یا خیر.

 

لیزر الکس دایود در مقابل لیزر Alexandrite - بهترین عملکرد کدام است؟ تفاوت بین الکس دایود و الکساندریت چیست

لیزر الکس دایود

لیزر؟

الکس دایود

لیزر الکساندرایت

بالینی

نتایج مطالعه

نتیجه گیری آنها چیست

لیزر الکس دایود

تفاوت بین لیزرهای الکس دایود و الکساندریت؟

 

هر دو نوع لیزر معمولاً برای لیزر موهای زائد استفاده می شود که الکس دایود کمی جدیدتر از alexandrite موجود در بازار است.

 

الکس دایود لیزر

 

لیزر الکس دایود در طول موج 800 یا 810 نانومتر عمل می کند این طول موج طولانی تر با استفاده از تئوری جلوگیری از ملانین در اپیدرم پوست و در نتیجه حمله مستقیم به فولیکول مو امکان نفوذ عمیق تر به پوست را فراهم می کند.

لیزر الکس دایود

از لحاظ تئوریکی ، طول موج طولانی تر به جلوگیری از آسیب های پوستی و تغییر رنگ هایی که می تواند در انواع لیزر با طول موج کوتاهتر اتفاق بیفتد کمک می کند. لیزر الکس دایود برای موهای درشت و تیره مناسب است و برای موهای کمر یا بیکینی انتخاب خوبی است.

 
لیزر الکساندرایت

 

الکساندریت در طول موج 755 نانومتر ، طول موج کوتاه تر از لیزر الکس دایود فعالیت می کند و برای درمان موهای زائد با لیزر بر روی انواع پوست I-IV بطور موثری مورد استفاده قرار گرفته است.

 

با توجه به طول موج کوتاه تر ، این روش درمانی از نظر تئوری در پوست های سبکتر از پوست های تیره موثر است. الکساندریت با اندازه بزرگتر لکه خود می تواند به سرعت مناطق بزرگتر را بپوشاند و این امر بهترین گزینه را برای مناطق بزرگتر مانند کمر یا قفسه سینه می کند.

 

مردی که لیزر موهای زائد در پشت دارد

 

نتایج مطالعه بالینی

 

اگرچه هر دو نوع لیزر معمولاً بر روی انواع پوست از I-IV استفاده می شود ، اما ما می خواستیم دریابیم که آیا شواهدی وجود دارد که نتایج مؤثرتری نسبت به نوع دیگر داشته باشد.

ما یک مطالعه بالینی با عنوان اثر طولانی مدت یک لیزر الکس دایود 808 نانومتری اسکن خطی داریم

 

از بین رفتن مو در مقایسه با لیزر اسکن شده الکساندریت بررسی شده است

 

چه چیزی منجر به نتایج طولانی مدت درمان با هر لیزر می شود

 

این به ما کمک می کند تا تعیین کنیم آیا یک روش بهتر از روش دیگر است یا خیر. می کنم

 

دسته : ,
برچست ها :

کربوکسی تراپی


تاریخ انتشار پست : 1398/9/10 بازدید : 104
دسته : ,
برچست ها :

اخبار لیزر


تاریخ انتشار پست : 1398/9/3 بازدید : 179

محققان با استفاده از آنچه به‌عنوان نوسانگرهای پارامتری نوری شناخته می‌شود به سراغ رفع محدودیتی رفتند که به لیزرهای عادی اجازه می‌دهد نور را به طول‌موجهای مختلف تبدیل کند؛ همچنین ممکن است در برخی حوزه‌های تحقیقاتی مانند مطالعه رفتار مولکولها مفید باشد.

لیزر با کاربردهای فراوانش، از برش فلز گرفته تا بهبود بینایی با محدودیتهایی نیز مواجه است؛ یک مانع بزرگ این است که آنها فقط می‌توانند انواع خاصی از نور را منتشر کنند.

علیرضا مرندی؛ پژوهشگر ایرانی به همراه تعدادی از محققان دانشگاه استنفورد یک روش کارآمدتر برای تولید اشعه‌های فوق‌العاده کوتاه از نور و مطالعه مولکولها یافته‌اند.

منابع لیزری معمولاً دارای خروجیهای ضعیف هستند و نیاز به ثبات و دقت زیادی دارند؛ استفاده آنها در خارج از محیط آزمایشگاه‌های با کنترل بالا را بسیار سخت می‌کند.

محققان در استنفورد راهی قابل‌اطمینان و دقیق یافته‌اند؛ کار آنها می‌تواند این سیستمها را کارآمدتر و استفاده از آنها را آسان‌تر کند.

نحوه کار این نوسانگرها به این گونه است که نور لیزر از طریق یک کریستال فیلتر می‌شود که این کار، نور را به طول موجهای مدنظر محققان تبدیل می‌کند سپس این نور از چندین آینه منعکس می‌شود که موجب ایجاد اشعه فوق کوتاه نور در طول‌موج جدید می‌شود.

با تنظیمات سنتی، خروجی نور تبدیل شده بسیار کم و کوتاه است اما با دو ترفند در این سیستم جدید، تیم استنفورد قادر به تقویت آن شد.

کم کردن انعکاس آینه‌ها که یک حرکت غیرمعمول است و طولانی کردن زمان انعکاس نور از همه این آینه‌ها امکان دسترسی محققان به طول‌موجهای بیشتر را ممکن می‌سازد و این به این معنی است که دانشمندان می‌توانند با جزئیات بیشتری مولکولها را مطالعه کنند.

منبع

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد